Amerykańska liga powoli zbliża się do końca fazy zasadniczej letniej edycji. Poza pewnym występem Cloud9 i Team Liquid w play-offach Summer Splitu, sporo rzeczy jest jeszcze niepewne.

Pierwszym starciem, które odbędzie się sobotniej nocy czasu polskiego, będzie Immortals podejmujące Evil Geniuses, a następnie zobaczymy FlyQuest oraz Team Liquid. Ekipa Xmithiego boryka się w tym sezonie z niemałymi problemami, będąc obecnie ostatnim zespołem w tabeli LCS. Zwycięstwo przeciwko zamykającym tabelę Immortals będzie również niezwykle ważne dla Geniuszów Zła, którzy z wynikiem 6-6 z pewnością będą próbować umocnić swoją pozycję. Jeżeli natomiast chodzi o starcie Team Liquid z FlyQuest, to czterokrotni mistrzowie LCS będą testowani przed niedzielnym pojedynkiem, w którym to powalczą z Cloud9 o miano najlepszej formacji za Atlantykiem.

Zanim przejdziemy do niedzielnego szlagieru, możemy być pewni szeregu innych emocji, które powinna dostarczyć nam liga. Sobotniego wieczoru na Summoner's Rift pojawią się między innymi ulubieńcy fanów, czyli Team SoloMid, którzy będą musieli zmierzyć się z Team Dignitas. Krótko po nich testowani za to będą broniący tytułu mistrzowie, Cloud9, w meczu z Immortals. Amerykańska organizacja, w przeciwieństwie do wiosennej edycji LCS, nie jest już niepokonana, a świetna forma Liquid może odebrać im pozycje lidera.

Start rozgrywek o 03:00 w nocy, a transmisja tak jak zawsze, będzie dostępna na kanale ligi, na przykład w serwisie Twitch.tv.