Po prawie roku pełnym esportowych emocji i gry na całkiem niezłym poziomie Illuminar Gaming pożegnało aktualną dywizję League of Legends!

Bezum, Odi11, Czypsy, Tabasko oraz Melonik grali w tym składzie od letniego splitu 2020. Natomiast w nim uplasowali się na piątej pozycji w fazie zasadniczej Ultraligi, a później odpadli w pierwszej rundzie playoff. Potem do drużyny dołączył Czajek i wraz z nim IHG zwyciężyło w OMEN & Intel Kuźnia Talentów 2020. Co prawda gorzej poszło w Trinity Force Pucharze Polski, ale głównym celem był już przyszły rok. Na początku 2021 Bezum dostał wsparcie w swoim sztabie szkoleniowym, gdyż do składu doszła Ola the Rukola. Wiosenny split od początku był bardzo dobry dla legendarnej polskiej organizacji. Illuminar Gaming zajęło drugie miejsce w fazie zasadniczej. Za to w fazie pucharowej Melonik i spółka dwukrotnie przegrali 2-3 z K1CK i AGO Rogue po zaciętych seriach. Jednak największy sukces przyszedł podczas tej edycji EU Masters, ponieważ IHG awansowało do fazy grupowej pokonując po drodze Vitality.Bee, o czym wspomina również Veggie.

„Zgodnie z GCD, kontrakty całej dywizji LoL oficjalnie wygasły. To był wspaniały sezon dla dywizji – bardzo bliska walka o pierwsze miejsce w Ultraliga, piękna wygrana 2-0 przeciwko akademii Team Vitality a do tego dobra forma w pierwszym tygodniu fazy grupowej EU Masters! Dziękujemy bardzo całej drużynie za reprezentowanie barw organizacji przez ten burzliwy okres na zapleczu i życzymy przyszłych sukcesów! Illuminar oficjalnie wchodzi w międzysezonowe okienko transferowe i prace nad nowym lineup’ie trwają. GG WP!” ~ powiedział Fryderyk „Veggie” Kozioł, Head of Esport w Illuminar Gaming, co widnieje na facebook'u IHG.

W kuluarach mówi się o tym, że część byłych już zawodników Illuminar Gaming może trafić do Anonymo Esports. Sama organizacja oznaczała niedawno Ultraligę na Twitterze. Natomiast Wojciech „Tabasko” Kruza napisał dość wymowny wpis o treści „Stan ofert na dzisiaj : a no ni mo”.

Co ciekawe kilka dni temu Illuminar Gaming nawiązało współpracę z Nordis Gaming. Także w letnim splicie drugiej dywizji Ultraligi organizację będzie reprezentować drużyna Lodis by Illuminar. Skład ma pozostać ten sam, który grał w barwach Nordis wiosną. Także nic tylko wyczekiwać ich zmagań w tych rozgrywkach, ponieważ są to młodzi i perspektywiczni zawodnicy.