Za nami dzień, który zamknął pierwszą część szóstego sezonu Ultraligi. A zrobił to w fenomenalnym stylu, gdyż każda gra była zacięta i trwała długo. Największym zaskoczeniem było zwycięstwo Illuminar Gaming w meczu z RGO.

Gentlemen's Gaming 0-1 Team ESCA Gaming (MVP: Dawidsonek)

Nocturne / Volibear / Sylas / Ezreal / Thresh – Jax / Rek'Sai / Corki / Varus / Alistar

Ponownie TEG zagrało tak, jak gra im się najlepiej. Spokojne skalowanie i unikanie walk w początkowej fazie gry się opłaciło. Dawidsonek po 30 minucie zaczął zadawać ogromne obrażenia. Co prawda GGM odpowiadało smokami, jednak w walkach drużynowych nie istniało. Także wszystko zakończyło się w 42 minucie.

AGO Rogue 0-1 Illuminar Gaming (MVP: Chris)

Lulu / Xin Zhao / LeBlanc / Kai'Sa / Leona – Camille / Nidalee / Sett / Tristana / Rell

Największe zaskoczenie zobaczyliśmy w drugiej odsłonie wtorkowego wieczoru. Z początku prowadziło AGO Rogue, jednak za czasem coraz większą przewagę zaczął zdobywać Lequ. Natomiast kluczowe był walki drużynowe, w których masę obrażeń zadawał Chris, a poza tym brał on smoki. A wszystko zakończyło się po akcji przy Baronie, gdzie IHG po prostu weszło i wysadziło rywali.

K1CK 1-0 devils.one (MVP: Sacre)

Camille / Lee Sin / Twisted Fate / Ezreal / Braum – Viego / Diana / Irelia / Sivir  / Karma

Mniej wyrównana była trzecia gra dzisiejszego dnia. K1CK prowadziło od startu rozgrywki i cały czas miało kontrolę nad nią. Co prawda w paru walkach drużynowych było równo i bardzo dużo robił Kralzer. Jednak genialnie grał Sacre i później zaczął robić bardzo dużo.

PDW 0-1 Komil&Friends (MVP: KonDziSan)

Gwen / Lee Sin / Diana / Xayah / Leona – Nocturne / Xin Zhao / Sylas / Swain / Alistar

Ostatnia mapa pierwszej połowy Ultraligi była totalnym młynem. Oba zespoły od początku walczyły i szukały wyłapań. Natomiast sytuacja była cały czas wyrównana. Więcej eliminacji miało KnF, ale PDW brało wieże. Jednak pod koniec to świetna w walkach drużynowych kompozycja Komil&Friends zrobiła swoje i KonDziSan i spółka poszli po triumf.