Polacy wstali z kolan i skutecznie zaczęli swoją drogę po awans do barażów EU Masters Summer 2022. Illuminar Gaming dwukrotnie wygrało z Entopiq i następne dwa spotkania będą dla naszych kluczowe, a EIQ już odpadło z turnieju.

Przed startem spotkania faworytem było Illuminar Gaming ze względu na wczorajsze zwycięstwo w bezpośrednim starciu. Jednak na papierze oba składy wyglądają solidnie. Za to mecz miał olbrzymią stawką. Dla czeskiej formacji było to spotkanie o być albo nie być, a Polakom porażka mocno utrudniłaby walkę o awans.

Entropiq 0-1 Illuminar Gaming

Renekton / Trundle / Sylas / Zeri / Leona  – Gragas / Wukong / Swain / Sivir / Rakan

Gra zaczęła się lepiej dla Illuminar Gaming. Już w 5 minucie zobaczyliśmy akcję 2vs2 na środkowej alei, w której pierwszą krew zgarnął minemaciek. Po tym dołączył tam denyk i wyeliminował many'ego, ale adi11 odpowiedział zabójstwem Rames'a i poszedł po podniebnego smoka. Niedługo po tym odbyła się pierwsza walka drużynowa przy Heroldzie. Ta zaczęła się świetnie dla IHG, ponieważ nasi wysadzili dwójkę rywali, aczkolwiek później dołączył Khantos i EIQ wyłapało Tracyn'a i przejęło potwora. Natomiast tego po świetnym wejściu ukradł adi11 Co prawda przypłacił za to życiem, jednak warto wspomnieć, że w całej sytuacji nie uczestniczył svns, który na spokojnie się farmił i niszczył opancerzenia wieży na bocie. W kolejnej akcji to właśnie polski strzelec był bohaterem i zabił jednego przeciwnika oraz wraz z postawionym Heroldem zniszczył wieżę. A Entropiq odpowiedziało jedynie piekielnym smokiem.

Chwilę później zaś minemaciek genialnie wszedł w oponentów w ich jungli i nasi znów wyeliminowali dwójkę oponentów i wzięli Herolda. A co najważniejsze owe eliminacje trafiły w ręce coraz bardziej rozkręcającego się svns'a. Następnie IHG grało bardzo ostrożnie i nawet oddało pierwszego oceanicznego smoka, by po prostu zniszczyć drugą wieżę. Chociaż miejscami Polacy zaczęli się aż zbytnio bać, podejmować ryzyko. A kolejny smok też powędrował do Entropiq, gdyż Czesi wcześniej wyłapali, próbującego wejść na plecy adiiego11. Natomiast na całe szczęście nic to nie zmieniło i Illuminar Gaming bez wiedzy rywali zrobiło Barona, a potem zwyciężyło walkę drużynową 5-0 po świetnej inicjacji minemaćka. Niewiele później biało-czerwoni zakończyli rozgrywkę i już o 20:00 zagrają z Vitality.Bee.