Po wielu tygodniach oczekiwań Illuminar Gaming ujawniło wyjściową piątkę zespołu League of Legends, która weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach. Z poprzedniego składu ostał się tylko jeden zawodnik, a także część sztabu szkoleniowego.

Rozegrane pomiędzy sezonem rotacje na polskiej scenie League of Legends odbiły nawet na dominującym przez ostatnie lata Illuminar Gaming. Włodarze organizacji postanowili o niemal całkowitej przebudowie wyjściowej piątki, która weźmie udział w nadchodzących rozgrywkach Ultraligi oraz pozostałych obecnych w Polsce inicjatywach, o których szczegółach  jeszcze nie usłyszeliśmy.

Ze składu, który triumfował w letnim finale ESL Mistrzostw Polski, ostał się zaledwie zawodnik wsparcia, Paweł „delord” Szabla oraz asystent trenera, Bartłomiej „VoV” Ryl. Rolę Head Coacha objął na powrót Fryderyk „Veggie” Kozioł, który nadzorował powstawanie nowego zespołu.

Na dolnej alei, u boku Szabli wystąpi strzelec, który w ostatnich miesiącach niejednokrotnie aspirował do miana najlepszego Polaka na piastowanej roli. Mowa oczywiście o Łukaszu „Puki style” Zygmunciaku, który z Pompy do iHG przeszedł wraz z midlanerem, Gawłem „Kashtelan” Paprzyckim. Górna linia należeć będzie do Miłosza „Raven” Domagalskiego, który w zerowym sezonie Ultraligi występował w barwach Wisły Płock.

Niemniej ekscytująco zapowiadają się gracz występujący w lesie. Junglerem zespołu został Adam „Crazy” Fedoruk – powracający z Francji po niedługich wojażach pod szyldem Team LDLC osiemnastolatek z całą pewnością może namieszać na lokalnej scenie League of Legends.

Odnowiony wyjściowy skład Illuminar Gaming będziemy mogli oglądać w zbliżającym się sezonie Ultraligi, którego rozpoczęcie zaplanowano na 21 stycznia. Opiekę nad drużyną sprawować będzie Agnieszka „Mori” Skuza, która objęła rolę managera zespołu.