Baraże o awans do głównej fazy EUM miały być bardzo zacięte. Jednak potoczyło się inaczej i każde spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

• 🇵🇱 Illuminar Gaming 2-0 🇫🇷 Vitality.Bee

Na obu mapach IHG miało nieco gorszą fazę początkową od rywali. W 15 minucie ich strata wynosiła około dwóch tysięcy sztuk złota. Jednak gdy przychodziły walki drużynowe, to Illuminar było nie do powstrzymania. Podczas pierwszej odsłony serii wielką robotę w nich robił grający Nocturnem Melonik, ponieważ miał świetne wejścia. Najpierw włączał Paranoję, potem teleportował w miejsce walki i dopiero wbijał w zmieszanych przeciwników. Natomiast w drugiej grze bardzo efektywny był papatabachi, gdyż trafiał każdą dzidę na Nidalee. Aczkolwiek trzeba też pochwalić resztę drużyny, Czajek robił masę obrażeń, wielką rolę odgrywały dokładne inicjacje Czypsy'ego, a Odi11 znakomicie się pozycjonował. Illuminar wygrało jako zgrany zespołów.

• 🇪🇸 G2 Arctic 2-0 🇬🇧 Fnatic Rising

Większa część społeczności spodziewała się zwycięstwa Fnatic Rising po wyrównanej serii. Za to ta ani nie była zwycięska dla FNC.R, ani wyrównana. Początek pierwszej mapy były całkiem wyrównany, przez to, że dział się spory młyn. Jednak, gdy gra przechodziła do środkowej fazy, to G2 Arctic odnajdywało się dużo lepiej, ponieważ brało wcześniej wszystkie smoki. Następnie wraz z piekielną duszą oraz będącą mocno do przodu Kalistą wystarczyło już tylko dokończyć rozgrywkę. Natomiast druga odsłona serii była już kompletną dominacją ze strony G2AR. Ogromną robotę zrobił Oscarinin na Gnarze, gdyż dwukrotnie sam wyeliminował swojego rywala na górnej alei. Polski środkowy także zebrał mnóstwo pochwał za częste schodzenie na boczne linie i wywieranie presji na nich.

• 🇮🇹 Mkers 2-0 🇪🇺 Z10 ESHARK

Pierwsza mapa serii pomiędzy wicemistrzem ligi włoskiej a wicemistrzem ligi bałkańskiej była całkiem zacięta. Jednak MKS cały czas miało lekkie prowadzenie i co najważniejsze lepszą w późniejszym etapie gry kompozycję. Także kwestią czasu było dominowanie nad rywalami, ale Z10 nie odpuszczało i broniło się, jak mogło, więc gra trwała 36 minut. Za to druga mapa była już totalnym pogromem. Taxer oraz Zwyroo cały czas schodzili na górną aleję, by raz po raz eliminować rywala. Dzięki temu grający Jayce'em Doxy miał sporą przewagę i w walkach drużynowych robił olbrzymią różnicę. Mkers wygrało w 24 minuty, przy wyniku 14-0 w zabójstwach i 9-0 w wieżach.

• 🇩🇪 Schalke Evolution 2-0 🇧🇪 KV Mechelen Esports

Jeśli poprzednie serie nazwałoby się stompem, to ciężko byłoby wymyśleć nazwę dla tej, gdyż była jeszcze bardziej jednostronna. Schalke Evolution nie dawało nawet cienia szans swoim rywalom, którym nie pomogła nawet taktyka z Heimerdinger'em i Pyke na dolnej alei. Niemiecka farmacja cały czas nacierała na przeciwników, za każdym razem zwyciężając walki. Natomiast łączny wynik w zabójstwach na obu mapach wyniósł 49 do 14.

Niedługo po zakończeniu baraży odbyło się losowanie grup głównej fazy EU Masters. Tak się prezentują, a ich szczegółowe omówienie również pojawi się na naszej stronie.