Wielkimi krokami zbliża się ostatni przystanek jedenastego sezonu Intel Extreme Masters w tym roku. Poznaliśmy pierwsze drużyny, które wezmą udział w turnieju League of Legends podczas turnieju w Gyeonggi.

Jednymi z pierwszych zespołów, jakie miały wziąć udział w turnieju, były ROX Tigers oraz Kongdoo Monster, jednak ostatecznie pierwsza z nich musiała zrezygnować z udziału, bowiem nie udało im się skompletować składu na czas. W ich miejsce zaproszono wicemistrza świata, Samsung Galaxy. Wiadomo już, że na turniej przyjadą w niezmienionym składzie.

Kolejną drużyna jaką zobaczymy podczas IEMu będzie J Team, reprezentujące LMS. To także formacja z przeszłością, bowiem jest to byłe Taipei Assassins, które zostało Mistrzem Świata drugiego sezonu. W barwach J Team gra do tej pory Cheng „bebe” Bo-Wei, jedyny pozostały zawodnik z tamtego składu.

Trzecim zespołem jaki zobaczymy w trakcie IEM Gyeonggi będzie Kongdoo Monster. Na turniej zakwalifikowali się dzięki zajęciu niespodziewanego drugiego miejsca w trakcie KeSPA Cup, choć wcześniej zakończyli na ostatniej pozycji w LCK. To pierwszy raz gdy ta formacja wystąpi podczas Intel Extreme Masters.

Do trzech poznanych wcześniej drużyn dołączają Immortals oraz Giants. Pierwsza z nich to jeden z najlepszych amerykańskich zespołów tego roku. Mimo tego, że nie udało im się ostatecznie zakwalifikować na Mistrzostwa Świata, to pokazali, ze potrafią zagrozić najlepszym. Nie wiadomo jeszcze w jakim składzie wystąpią, bowiem zespół zupełnie się rozsypał, choć wygląda na to, że nowi zawodnicy będą równie dobrzy. Piątym zespołem będzie Giants, które zaliczyło najlepszy split w swojej historii. Wydawało się, że będą do końca walczyć o wyjazd na najważniejszy turniej tego roku, jednak w Europie były lepsze drużyny.

Intel Extreme Masters Gyeonggi rozegrane zostanie w dniach 16-18 grudnia. Jest to ostatni przystanek jedenastego sezonu w tym roku. Do ogłoszenia pozostały jeszcze trzy drużyny, które powalczą o możliwość występu podczas wielkich finałów w Katowicach.