Nie tak dawno pisaliśmy o dołączeniu Luroxa do UOL Sexy Edition. Natomiast wczoraj Jednorożce przekazały informację o dołączeniu iBo do ekipy. Pełny skład wygląda solidnie jak na standardy europejskich lig regionalnych.

Historia kariery iBo to niezły rollercoster. Polak miał wiele wzlotów, a także upadków. Jednak cały czas utrzymuje się w czołówce europejskiej sceny poza LEC. Najlepszym momentami jego przygody z esportem były czasy spędzone w polskich formacjach. W Team Kinguin awansował do challenger series, gdzie nie odstawał bardzo od reszty toplanerów. Za to później w tym samym składzie, tylko w barwach IHG dominował na polskiej scenie. A największym jego sukcesem był finał EU Masters. Zresztą po tym turnieju mnóstwo ekspertów mówiło, że powinien teraz lub w najbliższej przyszłości trafić do LEC.

Wtem niestety przyszedł gorszy okres. IceBeasto dołączył do Movistar Riders i zmienił swój nick na aktualny, czyli iBo. Tam grał w ekipie między innymi z Sebekx'em, aczkolwiek nie poszło zbyt dobrze. Zwłaszcza końcówka letniego splitu 2019 w LVP była mizerna i MRS nie awansowało nawet do play-offów. Po takim rozczarowaniu polski toplaner trafił do Rogue Esports Club, gdzie dominował w Ultralidze. Natomiast przegrał jej finał i zaliczył słaby występ na EU Masters.

Następnie przyszło przebudzenie w K1CK. Tam iBo znów grał pierwsze skrzypce. A najlepiej pamiętam jego wejście Aatroxem w kluczowym momencie ćwierćfinału EUM z GamersOrigin. Wygrana Ultraligi, finał i ćwierćfinał EU Masters dały Polakowi angaż w Team BDS. Za to skład tej formacji oraz początek jej zmagań w LFL dawał olbrzymie nadzieje. Niestety później przyszedł gorszy czas i BDS nie awansowało na EUM, a latem nie dotarło nawet do play-offów ligi francuskiej. Natomiast iBo pod koniec sezonu został zastąpiony.

Teraz 24-letni toplaner będzie miał okazję powrócić do dawnej formy i być może znów przybliżyć się do LEC. Jednak nie będzie łatwo, ponieważ skład UOL Sexy Edition jest silny, ale nie aż tak jak niektóre w LFL, czy w LVP. Poza iBo zobaczymy wcześniej wspomnianego Luroxa, a także Ruby'ego na środkowej alei. Natomiast dolną aleje stworzą Reptile i Dreamer Ace.