Minionego wieczoru miał miejsce jeden z najmniej oczekiwanych transferów League of Legends European Championship. Marek „Humanoid” Brázda dotychczas występujący w barwach Illuminar Gaming zasilił skład Splyce.

Zespół prowadzony przez Petera Duna nie radził sobie najlepiej w ostatnim sezonie europejskiego League Championship Series. Wiosenny split zakończyli w środku stawki, natomiast letnie rozgrywki zwieńczone w najlepszej trójce, natomiast walka o wyjazd na Mistrzostwa Świata spaliła na panewce. Nic więc dziwnego, że drużyna z wężem w logo zdecydowała się na zmiany w wyjściowej piątce.

Jednym z efektów zmian jest ogłoszony minionego wieczoru transfer zawodnika, który dotychczas występował w jednej z polskich formacji. Mowa rzecz jasna o Marku „Humanoid” Brázda, który pełnił funkcję midlanera w Illuminar Gaming. Pochodzący z Czech gracz w przeszłości udowodnił swoją wartość także w Dark Passage czy eSuba.

Odejście Humanoida z iHG nie oznacza zostawienia drużyny bez midlanera. Dzięki uprzejmości Splyce Marek pozostanie w zespole Delorda i spółki do momentu ukończenia zmagań w ramach Ultraligi oraz Polskiej Ligi Esportowej.