W wielkim finale Europejskich rozgrywek Challenger Series, Team Huma pokonało Copenhagen Wolves 3:2. Zgarniając tym samym wyższy seed w turnieju Promotion Tournament, dzięki któremu można awansować do League Championship Series.

 

Początek tej serii meczów nie wyglądał najlepiej dla Team HUMA. Zespół przegrał dwie pierwsze mapy i zdawać by się mogło, że to właśnie Copenhagen Wolves zwycięży ten pojedynek. Tak się jednak nie stało. CW zagrało zbyt pewnie siebie, tracąc przewagę na trzech mapach z rzędu. W wyniku czego utraciła prowadzenie i niespodziewanie przegrało 2:3.

 

W Promotion Tournament Team HUMA stoczy mecz w systemie Best-of-five przeciwko zespołowi, który zajmie dziewiąte miejsce w LCS. Najprawdopodobniej będzie to Team ROCCAT albo Giants Gaming. Wszystko zależy od nadchodzącej, ostatniej kolejki wiosennego splitu. Przegrany nie odpadnie z turnieju, a spadnie do dolnego koszyka.

Promotion Tournament

Esportspedia Drabinka Promotion Tournament 

Team HUMA w finale otwartych kwalifikacjach do Challenger Series wyeliminowała polski super team – Illuminar Honor Gaming.