W północnoamerykańskim League Championship Series dochodzi do pierwszych rotacji. Po niezadowalającym wiosennym splicie ekipę 100 Thieves opuścił Choi „Huhi” Jae-hyun.

Przed rozpoczęciem wiosennych zmagań w ramach League Championship Series zespół zgromadzony pod szyldem 100 Thieves budził niemałe emocje. Pozyskanie Bae „Banga” Jun-sika, który zaledwie przed kilkoma tygodniami reprezentował barwy SK Telecom T1, budziło nadzieje w sercach fanów zespołu, którzy pragnęli zobaczyć „Złodziejaszków” u szczytu tabeli wyników.

Oczekiwania nie pokryły się jednak z rzeczywistością. Formacja zajęła ostatnie miejsce w rozgrywkach zasadniczych, gdzie na osiemnaście spotkań wygrali zaledwie cztery. Nic więc dziwnego, że w drużynie aspirującej do czołowego miejsca w tabeli wyników doszło do zmian. Minionej nocy swoje odejście ogłosił Choi „Huhi” Jae-hyun, który pełnił funkcję midlanera. Według bazy danych Riot Games jego kontrakt miał trwać do listopada 2020 roku.

Zarząd 100 Thieves z całą pewnością będzie szukać rozwiązania, które pomoże zespołowi uzyskać lepsze wyniki w nadchodzącym, letnim splicie LCS. Pytanie brzmi, czy wymiana zawodnika środkowej alei będzie jedyną receptą na dolegliwości drużyny, wszak Huhi wcale nie prezentował się najgorzej na tle swoich byłych kolegów.