Trwa właśnie kapitalny, niesamowity, historyczny dzień dla esportowego League of Legends. A także genialny dzień dla fanów europejskiej sceny. MAD Lions awansowało do ćwierćfinałów po trzech zwycięstwach z rzędu.

🇨🇳 LNG Esports 0-1 🇪🇺 MAD Lions

Jax / Lee Sin / Irelia / Ziggs / Leona – Gwen / Poppy / Orianna / Lucian Nami

Mapa o utrzymanie w grze była najlepszą dla MAD Lions w całym turnieju. Europejczycy od początku napierali na rywali i każde ich zagranie wychodziło świetnie. W 15 minucie Humanoid i spółka mieli ponad 15 tysięcy, a potem skutecznie ją powiększali, aż do zniszczenia nexusa.

🇪🇺 MAD Lions 1-0 🇨🇳 LNG Esports

Gnar / Qiyana / Leblanc / Ezreal / Rakan – Kennen / Viego / Ryze / Miss Fortune / Leona

Czas gier w regularnej fazie grupowej ułożył się tak, że MAD Lions trafiło w dogrywce na LNG Esports. W pierwszym tie-breaku Gen.G pokonało po emocjonującym spotkaniu Team Liquid. Także stawką starcia LNG vs MAD było ostatnie miejsce w play-offach.

Rozgrywka rozpoczęła się genialnie dla chińskiej formacji. Pierwszą krew, jak i wiele innych zabójstw zdobywał Ale, po fatalnych zanurkowaniach pod jego wieżę przez MAD. Natomiast potem LNG samo kreowało akcję i miało przewagę.

Jednak Europa walczyła do końca. MAD Lions było kilka krotnie nad przepaścią, ale jakoś odnajdywało się w emocjonujących sytuacjach. Obie ekipy popełniały wiele błędów, ale z pewnością zostawiły wiele serca i walki. Raz górą było LNG, a raz MAD. Jednak ostatecznie to Carzzy i spółka jakimś cudem obronili swoją bazę i zakończyli rozgrywkę. Teraz przed nimi ostatni mecz dzisiejszego dnia, aczkolwiek już bez takiej presji, gdyż przeciwko Gen.G o pierwsze miejsce w grupie D.