Po średnim wiosennym splicie Misfits Gaming ogłasza sztab trenerski na kolejny etap rywalizacji. Wiele się nie zmieniło, ale z pewnością najważniejsze dla polskich fanów jest wzmocnienie w postaci Hajimy.

Otwierający ten rok split był dla Misfits Gaming rozczarowaniem. Drużyna ze składem mierzącym w play-offy LEC, ukończyła fazę zasadniczą na siódmym miejscu. Natomiast jej na papierze potężna akademia nie wygrała LFL i odpadła w ćwierćfinale EU Masters. Nie są to oczywiście złe wyniki, jednak apetyty był na więcej. Teraz MSF będzie miało szansę się odkuć. Jednak nie będzie to łatwe, gdyż inne zespoły, takie jak w LEC Team Vitality, czy w ERL mousesports zbroją się na letni split.

Na razie Misfits Gaming ogłosiło sztab trenerski, który lekko się zmienił. Dyrektorem sportowym dalej jest Hatchy. Skład opuścił Enatron, a głównym trenerem został dotychczasowy asystent, czyli Candyfloss. Za to asystentem latem będzie Xani, który wiosną prowadził Misfits Premier. Jego w tej roli zastąpi Hiiva, a funkcję analityków pełnić będą Chaosdad oraz Hajima. Do tego MSF uzbroiło się w performance coacha, którym został Professor108.

Xani i Hiiva to byli profesjonalni zawodnicy. Ten pierwszy najlepsze etapy w swojej karierze miał w ekipie Wind and Rain, z którą awansował do challenger series. Jednak poza tym grał w wielu formacjach, w tym w Sneaky Foxes, czyli w nieaktywnej już organizacji Rajona. Natomiast ten drugi bardzo długo kręcił się w czołowych zespołach spoza EULCS/LEC, a w 2019 roku wraz z Misfits Premier zatriumfował na EU Masters. Hatchy'ego i Hajimę myślę, że kojarzy każdy i nie trzeba przedstawiać naszych reprezentantów. Za to warto wspomnieć o reszcie sztabu. Candyfloss ma za soba udane epizody trenerskie w Ninjas in Pijamas, mousesports i GamersOrigin. Chaosdad w 2020 roku była analitykiem w GamerLegion, a Professor108 pracuje od dłuższego czasu w organizacji Misfits Gaming.

Cały sztab trenerski Misfits Gaming na letni split prezentuje się tak:

  • 🇵🇱 Adrian „⁠Hatchy” Widera
  • 🇬🇧 Alexander „⁠Candyfloss” Cartwright
  • 🇭🇷 Nikola „⁠Xani” Zrinjski
  • 🇭🇷 Josip „⁠Chaosdad” Sokolić
  • 🇵🇱 Kamil „⁠Hajima” Żmudzki
  • 🇫🇮 Aleksi „⁠Hiiva” Kaikkonen
  • 🇬🇧 Owen „⁠Professor108” Blake