Ależ informacja dziś dotarła do świata esportowego League of Legends. Dwójka bardzo utalentowanych graczy z polskiej sceny zasili szeregi BIG na letni split Prime League 2022. HARPOON i marlon stoją przed wielką szansą na rozwój.

HARPOON i marlon to dość młody duet na esportowej scenie. Ten pierwszy zaczął swoją przygodę w akademii piratesports, a potem dołączył do głównego składu formacji. Podczas tego epizodu udało mu się wygrać sezon drugi ligi grimorr. A także zajął czwarte miejsce na turniej OMEN & Intel Kuźnia Talentów i 5-6 w Trinity Force Pucharze Polski. Po tym trafił do Team ESCA Gaming, gdzie szybko pokazał się z dobrej strony. Wiosną co prawda TEG uplasowało się szóstej pozycji, ale to i tak było pozytywne zaskoczenie, a Harpoon dobrze się spisał indywidualnie.

Latem do składu Team ESCA Gaming dołączył marlon, który wcześniej grał jedynie w akademii H34T bez większych sukcesów. Wtem wybrzmiał duet HARPOON'a i marlona. Już latem 2021 roku TEG zajęło drugie miejsce w fazie zasadniczej Ultraligi, a marlon dostał nagrodę Rookie Of The Split. Za to wiosną tego roku TEG uplasowało się na trzeciej pozycji w Ultralidze, a tytuł MVP splitu dostał HARPOON. Ponadto ESCA później wywalczyła wicemistrzostwo Ultraligi i wygrała jedną mapę na EU Masters. Podczas niej opisywany duet świetnie się pokazał na Xayah i Nami.

Teraz Harpoon i marlon dalej mają grać razem i dołączyć do BIG. Niemiecka formacja wiosną tego roku mierzyła w awans na EU Masters, aczkolwiek została rozgromiona w play-offach przez UOL Sexy Edition. Zmiany jednak nie do końca zostały wymuszone przez Berlin International Gaming. Keduii dostał po prostu lepszą ofertę od Giants. Natomiast Quicktimer rzeczywiście został oddalony od składu. Podobnie z resztą Venour, którego zastąpi Ventair. Także z wiosennego składu zostali tylko Pabu i ZaZee, a tak prezentuje się ekipa BIG na lato 2022:

  • 🇩🇪 Simon „Ventair” Tschammer
  • 🇦🇺 Jackson „Pabu” Pavone
  • 🇩🇪 Dirk „ZaZee” Mallner
  • 🇵🇱 Franciszek „HARPOON” Gryszkiewicz
  • 🇵🇱 Igor „marlon” Tomczyk
  • 🇵🇹 Simão „Simon” Oliveira