W pozostałych ligach regionalnych nasi radzą sobie już różnie. Najlepiej z pewnością spisuje się BIG w Prime League. Natomiast warto też chwalić WeLove Gaming w lidze greckiej. A spory potencjał ma Bifrost w NLC.

🇩🇪 Strauss Prime League 1st Division

W lidze niemieckiej występują tylko dwie drużyny z Polakami w składzie. Lepiej na razie radzi sobie BIG z rekordem 6-2. Formacja z HARPOON'em i marlon'em wygrała ostatnio po niesamowitych emocjach w derbach Berlina. EINS w pewnym momencie przeważało i miało na koncie Nashora i Eldera, aczkolwiek BIG przetrwało. A potem genialne walki drużynowe rozgrywał polski wspierający i to właśnie on dostał nagrodę MVP mapy.

Ex aequo z jego ekipą w tabeli plasują się również właśnie Eintracht Spandau, Schalke 04 oraz SK Gaming Prime. Każda z tych drużyn wygląda solidnie i będzie się liczyć w walce o EU Masters. Gorzej niestety idzie obrońcom tytułu. GamerLegion zajmuje aktualnie ósme miejsce z wynikiem 6-2. Choć warto wspomnieć, że w ostatnich trzech meczach ESCIK i spółka zwyciężyli w dwóch. Natomiast są to triumfy na najgorsze zespoły w lidze, więc przydałyby się zwycięstwa z drużynami, z którymi GL rywalizuje bezpośrednio o play-offy.

🇪🇺 Northern League of Legends Championship

W lidze północnej sytuacja Polaków jest nieco gorsza, ale nie bez potencjału. Samodzielnym liderem jest JDXL z rekordem 8-0. Ekipa EMENES'a zmiażdżyła w tej kolejce Team SIngularity i Dusty, a w pozostałych starciach też pokazuje się ze świetnej strony. Koreański środkowy zaś indywidualnie jest topowym zawodnikiem europejskich lig regionalnych. Pozytywnym zaskoczeniem na razie jest drugie w tabeli Riddle Esports z bilansem 6-2. Stefan i spółka mają na koncie pięć zwycięstw z rzędu, a najbardziej może ich cieszyć stomp na X7 Esports.

Na trzeciej pozycji plasuje się Bifrost. Odi11 i Higway muszą się jeszcze trochę rozkręcić, ponieważ przegrywali w ostatnich spotkaniach na JDXL i X7, a wcześniej ulegli w meczu na NYYRIKKI. Choć są też mecze, w których dominują rywali. Ex aequo z nimi znajduje się aktualnie Astralis Talent, a dwa kolejne miejsca zajmują Dusty i X7 Esports. Niestety gorszy okres ma ostatnio Vanir z HeSSZero i Blue45ty. Jednak w środowym meczu formacja zwyciężyła z NKI, więc może być to pewne światełko w tunelu.

🇬🇷 🇨🇿 🇸🇰 🇮🇹 🇪🇺 Pozostałe ligi

Odnośnie do pozostałych lig to warto na początku przytoczyć wyniki naszych w lidze greckiej, ponieważ tam radzą sobie najlepiej. Liderem w GLL jest WeLove Gaming z rekordem 7-1. Bruness i spółka wygrali ostatnio w meczu na szczycie z Anorthosis Famagusta Esports, gdzie gra Daglas. Niestety dół tabeli okupują Gamespace MCE (WillTheScout), Team Refuse (Tuck) i Zerolag Esports (Nasut). Słabo też idzie jedynemu Polakowi w lidze bałkańskiej. Grający w Auxesis Esports sheru nie wygrał ani jednej z sześciu zagranych map.

Podobnie też spisuje się Inside Games z sheją w lidze czesko-słowackiej. Choć tam trzy zwycięstwa na koncie ma SINNER Esports z Syrpym na pokładzie oraz Entropiq, gdzie analitykiem jest Moskal. A przedostatnia jest Cryptova z Meleks'em. We Włoszech nie ma zaś pozytywnych akcentów. Samsung Morning Stars Czyps'ego ma rekord 3-3, a Esports Empire (Marin) i GGEsports (xeonerr i LastSurvivor) znajdują się na ostatnim miejscu w rekordem 1-5.