Riot Games opublikowało wyniki głosowania społeczności na rework jednego z przestarzałych bohaterów. Gracze LoL-a chcą otrzymać odświeżenie Udyra.

W ubiegłym roku dzięki odzewowi społeczności nowe życie otrzymały dwie postacie – Fiddlestick oraz Volibear. Czempiony te szły łeb w łeb w głosowaniu zorganizowanym przez Riot Games, więc studio aby uszczęśliwić jak największą liczbę fanów, postanowiło przygotować dwa reworki. Na początku stycznia wystartowało kolejne głosowanie i tym razem można było wyłonić jednego, zdecydowanego zwycięzcę – Udyra.

Duchowy Wędrowca zdobył ponad dwa razy więcej głosów niż Shyvana, która uplasowała się na drugim miejscu. Co teraz? Pozostaje nam czekanie. Praca nad nim dopiero wystartuje, a na finalne efekty przyjdzie nam poczekać aż do początku 2022 roku. Amerykańskie studio rozpocznie oczywiście od stworzenia konceptu bohatera i z wypowiedzi umieszczonych na blogu League of Legends możemy wyczytać, że na pewno Udyr nadal będzie dysponował różnymi stylami walki wręcz. Jeśli chodzi o wygląd, to Riot ma spore pole do popisu jeśli chodzi o szamana. Grafik koncepcyjny, który będzie zajmował się reworkiem powiedział, że sam zamysł identyfikacji wizualnej jest świetny i potrzebuje jedynie dostosowania go do nowych realiów.

Równolegle prowadzono głosowanie na motywy skórek, które zostaną wypuszczone jeszcze w tym roku. Tutaj wyniki głosowania były różne zależnie od regionu, w którym prowadzono wotum. Globalnie wygrał Koszmar Miasta Zbrodni, z miażdżącą przewagą 20 punktów procentowych, lecz w samych Chinach popularniejszy okazał się motyw Wytworni 2.0. Dlatego Riot Games będzie pracować nad obiema liniami skinów. W okolicach czerwca powinny powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty, a na serwerach skórki wylądują między lipcem a wrześniem.