Już w tym tygodniu rozpocznie się faza pucharowa Mistrzostw Świata League of Legends. Pierwsze pojedynki reprezentantów Europy dopiero w weekend.

Faza grupowa Worlds 2020 dostarczyła nam sporo emocji, lecz była to dopiero przystawka przed fazą pucharową. Jednak przed rozpoczęciem play-offów musimy zaplanowano kilka dni przerwy, wszak pierwszy ćwierćfinał wystartuje dopiero w czwartek. Mecze startować będą równo o godzinie 12:00, lecz uspokajamy wszystkich polskich fanów, nie ominiecie

Meczem otwierającym finałowe zmagania będzie pojedynek dwóch drużyn z Korei Południowej. Dawmon Gaming ponownie podejmie rękawicę Kingzone DragonX. Dlaczego ponownie? Obie ekipy spotkały się w finale ligi koreańskiej w sezonie letnim. Wtedy to Dawmon bez straty ani jednej mapy przebrnęło przez finałową serię, zdobywając kolejne mistrzostwo swojego regionu. Z kolei piątkowe popołudnie na scenie pojawią się reprezentanci chińskich formacji – JD Gaming oraz Suning.

Gracze Starego Kontynentu, a w tym oczywiście Polacy, wrócą do gry dopiero w weekend. Jako pierwsze w akcji zobaczymy Fnatic, które podejmie walkę z Top Esports. Mistrzowie regionu chińskiego stawiani są w roli największego faworyta do zwycięstwa Worldsów, więc ekipa Oskara „Selfmade'a” Boderka będzie musiała stanąć na wyżynach swoich możliwości aby nawiązać kontakt z oponentami. TES na przestrzeni turnieju pokazało jak wysoki poziom reprezentując, lecz porażka na FlyQuest udowodniła, że można ich pokonać.

G2 Esports trafiło dość szczęśliwie ze swoim losowaniem, wszak powalczą z teoretycznie najsłabszą koreańską drużynę w zestawieniu – Gen.G. Europejska formacja nie powinna jednak lekceważyć swoich przeciwników, wszak zajęli oni pierwsze miejsce w grupie C, gdzie w meczu decydującym pokonali Fnatic.

Oto jak wygląda harmonogram:

Czwartek, 15 października:

  • 12:00 – Korea, Republic of Dawmon Gaming vs Korea, Republic of Kingzone DragonX

Piątek, 16 października:

  • 12:00 – China Suning vs China JD Gaming

Sobota, 17 października:

  • 12:00 – China Top Esports vs European Union Fnatic

Niedziela, 18 października:

  • 12:00 – European Union G2 Esports vs Korea, Republic of Gen.G

Przypominamy, że wszystkie mecze z polskim komentarzem można oglądać na kanale Polsat Games.