W pierwszym meczu Turnieju Promocyjnego zmierzyły się ze sobą ostatnia drużyna wiosennego splitu League Championship Series, Giants Gaming z Copenhagen Wolves, zespołem, który zajął drugiem miejsce w playoffach Challenger Series.

 

Wywodząca się z Hiszpanii organizacja Giants Gaming, zrobiła pierwszy krok ku zachowaniu swojego slota w LCSie. Jednak nie obyło się bez walki. Do wyłonienia zwycięzcy pierwszego meczu w Turnieju Promocyjnym potrzebne było aż 5 map. Copenhagen Wolves powróci do domu smutne, ponieważ mało brakowało, a duńska drużyna awansowałaby do kolejnego etapu.

 

Mecz był naprawdę interesujący. Nie brakowało akcji i wielu śmierci. Widzowie, którzy oglądali serię tych pięciu meczów od początku mogli mieć wrażenie, że to właśnie Copenhagen Wolves wygra. Mike „Wickd” Petersen i spółka objęli przewagę 2:1. Jednak na czwartej i piątej, decydującej, Giants Gaming dało popis swoich umiejętności. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Isaac „xPePii” Flores. Hiszpan zdeklasował swojego rywala, któremu brak było doświadczenia. Wypożyczony z Renegades: Banditos, Marc „Caedrel” Robert Lamont nie dał rady zatrzymać midlanera Giants.

 

Dzięki zwycięstwu z Copenhagen Wolves, podopieczni Davida „LoZarKa” Alonso Vincente, zagrają przeciwko Splyce. Wygrany zatrzyma slot w League Championship Series. Z kolei przegrany tego spotkania zmierzy się ze słabszym zespołem meczu Huma vs Team ROCCAT.

 

Giants Gaming przed końcem sezonu w znacznym stopniu przebudowało swój skład. Jedynym zawodnikiem, który nie pożegnał się z zespołem, jest xPePii. To właśnie wokół Hiszpana zaczęto budować drużynę na nowo. Z Korei Południowej ściągnięto Wisdoma i S0NSTARa, a z ławki rezerwowych Dignitas do Europy powrócił Smittyj. Ostatnim ogniwem został niespodziewanie Hustlin. Szwed występował wcześniej w drugim składzie Giants.

 

Copenhagen Wolves przegrało głównie przez brak doświadczenia. Jedynymi zawodnikami, którzy w przeszłości występowali w LCS, a teraz reprezentują barwy „wilków” są Wickd i były gracz Gambit Gaming, P1noy. Skład uzupełniają gwiazda soloQ SirNukesAlot, Caedrel oraz k0u. Ten ostatni w przeszłości zaliczył nieudany debiut w Giants Gaming. Jeżeli ta drużyna się nie rozpadnie i będzie kontynuowała wspólną grę, to ma szanse na awans w letnim sezonie.