Giants Gaming zmasakrowało Wind And Rain w półfinale europejskiego Challenger Series, nie tracąc żadnej mapy. Tym samym awansowali do relegacji LCS.

Giants! Gaming

Korea, Republic of Ruin – Gnar
Germany Gilius – Zac
Italy Jiizuke – Syndra
Portugal Minitroupax – Kog'Maw
Poland Jactroll – Braum

vs.

Wind And Rain

Maokai – Arin Finland
Sejuani – Dan United Kingdom
Vladimir – Larssen Sweden
Sivir – Woolite Poland
Janna – AoD Romania

Już w pierwszym spotkaniu Win And Rain zdecydowało się zaryzykować i zagrać kompozycją opartą o późny etap spotkania. Giants natychmiast ich za to skarciło, gdyż już od pierwszych minut byli w stanie dyktować warunki spotkania. Najboleśniej przekonał się o tym Woolite, który stał się pierwszym celem dla wrogiego zespołu. Dzięki dobrej egzekucji planu swojego zespołu dużą ilość złota zyskał Minitroupax, który w pewnym momencie był nie do zatrzymania przez przeciwników.

Podopieczni Tabasko zdołali zniszczyć tylko jedną wieżę i to w momencie, kiedy rywale podejmowali smoka. Gaints starało się grać ostrożnie i nie przesadzać z przyspieszaniem tempa gry. Przez wzgląd na to udało im się zniszczyć nexus wroga dopiero w 34 minucie, jednak tym samym podsumowali swoją prawie czystą grę.

Giants! Gaming

Korea, Republic of Ruin – Jarvan IV
Germany Gilius – Zac
Italy Jiizuke – Orianna
Portugal Minitroupax – Miss Fortune
Poland Jactroll – Braum

vs.

Wind And Rain

Shen – Arin Finland
Rek'Sai – Dan United Kingdom
Orianna – Larssen Sweden
Kog'Maw – Woolite Poland
Janna – AoD Romania

Giants zaskoczyło wiele osób, decydując się w tym spotkaniu na wybór Miss Fortune na pozycje strzelca. WAR po raz drugi zdołało zdobyć pierwszą krew, jednak tym razem przewagę w złocie byli w stanie utrzymać odrobinę dłużej. Wszystko runęło w dwunastej minucie, kiedy to drużyna Jactrolla przy pomocy zdobytego wcześniej heralda zniszczyła pierwszą wieżę.

W bardzo dobrym stylu Giants zdołało zniszczyć trzy pierwsze struktury rywala, tym samym otwierając sobie większą część mapy. Drużyna Woolite po raz kolejny nie zdołało powstrzymać naporu rywala swoją defensywną grą. W szczególności nie radził sobie Dan, którego Rek'Sai okazała się być bezużyteczna podczas gry w obronie. Co ciekawe pomimo bardziej wyrównanego starcia Giants zdołało zakończyć tą rozgrywkę szybciej niż poprzednią.

 

Giants! Gaming

Korea, Republic of Ruin – Cho'Gath
Germany Gilius – Jarvan IV
Italy Jiizuke – Orianna
Portugal Minitroupax – Varus
Poland Jactroll – Braum

vs.

Wind And Rain

Renekton – Arin Finland
Sejuani – Dan United Kingdom
Corki – Larssen Sweden
Kog'Maw – Woolite Poland
Thresh – AoD Romania

Po raz pierwszy WAR nie zdołało zdobyć pierwszej krwi. Świetne wykorzystanie Jarvan IV przez Giliusa pozwoliło mu bardzo szybko zgładzić Woolite i zapewnić przewagę swojemu strzelcowi. Giants znowu świetnie zrealizowali swój plan na grę, stopniowo przyspieszając tempo rozgrywki po 14 minucie.

Wind And Rain po fazie linii miało już ogromne straty do rywala, gdyż przegrywali w każdej części mapy. Gilius czuł się jak ryba w wodzie, mogąc inicjować raz po raz starcia zespołowe i pomimo tego, że zwykle w nich umierał to jego drużyna, zdobywała co raz większe prowadzenie. Giants dzięki tej wygranej zapewniło sobie udział w LCS Spring 2018 Promotion Tournament.