Wczoraj byliśmy świadkami bardzo emocjonującej serii BO5. Gentlemen's Gaming rozprawiło się 3-1 z Goskillą i kontynuuje swój niesamowity miracle run. W meczu o awans na EU Masters GGM zmierzy się z Illuminar Gaming.

W pierwszym spotkaniu play-offów Ultraligi Illuminar Gaming zmierzyło się z Iron Wolves. Także faworyt był zdecydowany i każdy wynik inny niż 3-0 lub 3-1 dla IHG byłby zaskoczeniem. Skończyło się na tym drugim, gdyż IW udało się zaskoczyć rywali na pierwszej mapie. Dwie kolejne były zaś całkiem wyrównane, choć pod kontrolą Illuminar. Natomiast ostatnia odsłona wtorkowej serii trwała zaledwie 24 minuty, a Adi11 i spółka wygrali na niej 19-3 w zabójstwach. Nagrodę MVP całego BO5 otrzymał svns.

Dużo ciekawszy zdawał się drugi ćwierćfinał rozgrywek, gdyż w nim Gentlemen's Gaming podejmowało Goskillę. W ostatnim czasie dużo lepiej radzili sobie właśnie Dżentelmeni, aczkolwiek w GSK grają bardziej doświadczeni w seriach BO5 zawodnicy. Na pierwszej mapie rzeczywiście to poskutkowało i mimo prowadzenia GGM w początkowej fazie gry, to Goryle sięgnęli po triumf. Na następnej mapie wydawało się, że możemy ujrzeć to samo. Jednak w ostatniej walce kapitalnie zagrał Grzybek na Gwen. A to pozwoliło się rozkręcić Adison'owi na Zeri, który zadał olbrzymie obrażenia i jego ekipa poszła po nexus.

Trzecia odsłona serii poszła nieco gładziej dla Gentlemen's Gaming. A poza Grzybkiem i Adison'em na tych samych postaciach, świetnie spisał się również Ariana na Akali. Natomiast czwarta mapa była totalnym młynem. Początkowa faza gry była jeszcze całkiem spokojna, ale później działo się niesamowicie dużo. Byliśmy świadkami zaciętych walk i prób backdoorów. Przy Baronie Ariana kapitalną umiejętnością specjalną podbił czwórkę przeciwników. Za to w kluczowej akcji wraz z Adison'em poszli na nexus wroga, gdy reszta drużyny powstrzymywała rywali przed cofaniem się. W ten sposób GGM kontynuuje swój miracle run.

Już za tydzień zobaczymy Juggernaut AGO Rogue kontra Zero Tenacity. Zwycięzca awansuje do wielkiego finału oraz wywalczy sobie główną fazę EU Masters. Faworytem jest oczywiście RGO, aczkolwiek ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ultraligi pokazała, że nawet oni są do powstrzymania. Natomiast uważam, że Z10 to jedyna drużyna, która może tego dokonać. Jeszcze ciekawsze będzie zaś drugie spotkania drugiego tygodnia play-offów. W nim Illuminar Gaming zagra z Gentlemen's Gaming o awans na EUM. Wygrany weźmie wszystko, a przegrany zostanie z niczym. Faworytem jest oczywiście IHG z uwagi na lepszy występ podczas fazy zasadniczej. Jednak GGM ma świetną passę i będzie groźne.