Najszybciej z lig regionalnych ruszyła grecka, która już jest na półmetku rywalizacji. Liderem jest aktualnie Umbra Divinus Gaming, a zaraz za nią plasują się Anorthosis Famagusta i Gamespace MCE. Za to o zwycięstwo z pewnością powalczy również WLGaming Esports.

Umbra Divinus Gaming zagrała na razie sześć spotkań, gdyż jedno musiała oddać walkowerem. Natomiast wszystkie na Summoner's Rift Typical i spółka wygrali. Polak zwykle nie gra pierwszych skrzypiec w drużynie, aczkolwiek cały czas prezentuje się solidnie. Sett, Gnar, Gwen, Aatrox to postacie, które wybierał. Jednak na tym pierwszym wyglądał najlepiej i jego KDA po trzech mapach wynosi 3,6. Najmocniejszym punktem UDG jest ich środkowy, czyli Kourosh. Brytyjczyk zdobył aż trzy nagrody MVP mapy, ale najbardziej mogą imponować występy Zedem. Warto też wspomnieć o greckim wspierającym, czyli Zafirze, który zdobył dwa tytuły MVP.

Tak jak wspominałem drugie miejsce w lidze zajmują Anorthosis Famagusta i Gamespace MCE. Jednak ci drudzy wygrali walkowerem z UDG i bezpośrednio przegrali z ANO. Także nie stawiałbym ich w gronie faworytów do awansu na EUM. Natomiast na pewno dalej liczę na WLGaming Esports. Legendarna grecka drużyna jak na razie radzi sobie średnio i lekko rozczarowuje. Podobnie Tabasko i Czypsy, gdyż nasi zawodnicy nie grają stabilnie, ale warto odnotować, że ten pierwszy zdobył dwa tytuły MVP mapy.

Na dole tabeli znajdują się dwie ekipy z Polakami w składach. Zerolag Esports z sheefto ma bilans 2-5, ale co może nastrajać pozytywnie, od dołączenia Polaka zwyciężyli dwa spotkania. Gorzej jest w przypadku CowBoySquad Imperial Esports. M4CI3K i spółka zajmują ostatnie miejsce z rekordem 0-7, ale na razie testują wiele wariantów i widzieliśmy już 10 zawodników w barwach CBI.

W następnej kolejce Umbra Division Gaming zmierzy się z dwoma zespołami z dołu tabeli, czyli z Team Refuse i CBI. Podobnie w przypadku WLGaming Esports, gdyż Tabasko i spółka podejmą wspomniane RFS oraz ZRL. Najciekawiej zapowiada się starcie ANO kontra GSMC.