Kolejne rekordy są pobijane, tym razem na koreańskiej ziemi. Ruler dziś dołączył do prestiżowego grona trzech zawodników z ponad dwoma tysiącami zabójstw w LCK. Ponadto jego drużyna dziś zwyciężyła i wskoczyła na pierwsze miejsce w lidze.

Dzisiaj rano Gen.G mierzyło się z Liiv SANDBOX. Zapowiadało się, że będzie to wyrównany mecz, gdyż starły się dwie drużyny ze szczytu tabeli LCK. Tak rzeczywiście było i poszczególne mapy były zacięte, aczkolwiek GEN wygrało 2-0 w mapach. Za to najbardziej zadowolony z tego meczu może być Ruler, gdyż zdobył nagrodę MVP drugiej mapy ze statystykami 15/2/1 na Jinx. A tym samym dołączył do trójki zawodników z ponad dwoma tysiącami zabójstw w League of Legends Championship Korea. Jest w bardzo prestiżowym gronie, ponieważ poza nim ten punkt osiągnęli Faker oraz Deft.

Ponadto Gen.G po tym spotkaniu awansowało na pierwsze miejsce w tabeli ligi z rekordem gier 10-1 i wynikiem map 21-3. A wracają do rekordów Peanut zdobył 1300 eliminację w LCK, a Chovy zagrał cztery setny mecz w koreańskiej lidze i zanotował dwutysięczną asystę. Co ciekawe Ruler i Gen.G nigdy nie wygrali jeszcze LCK. Byli kilka razy w finale, aczkolwiek zawsze przegrywali. Za to sam zawodnik jest nawet mistrzem świata z 2017 roku. Czy uda mu się w tym splicie dołożyć triumf w lidze? Zobaczymy, ale pewne jest to, że nie będzie łatwo.

Bilans 10-1 ma również T1 i to będzie główny przeciwnik Gen.G. Z pewnością powalczyć będzie mogło też DWG KIA z wynikiem 8-4. A także DRX (7-5), które dziś zwyciężyło 2-1 z DK. Czołową szóstkę dopełniają zaś Liiv SANDBOX oraz KT Rolster, aczkolwiek te ekipy myślę, że mogą mierzyć maksymalnie w awans na Worldsy. A na tych pojawią się aż cztery drużyny z ligi koreańskiej.