Polacy znów przysłużyli się innym Polakom w ligach regionalnych. GameWard wygrało z Solary, a to sprawiło, że Misfits Premier awansowało do play-offów. GW zaś zapewniło sobie top4 fazy zasadniczej i ma jeszcze szansę na czołową trójkę.

GameWard 1-0 Solary (MVP: Czekolad)

Gwen / Lee Sin / Sylas / Zeri / Amumu – Gnar / Skarner / Azir / Aphelios / Rakan

Na początku gry nic się nie działo aż do walki drużynowej w dziewiątej minucie. W niej zaś nieobecny był toplaner Solary, a GameWard to wykorzystało i wygrało 3-1, po czym sięgnęło po Herolda. Niedługo po tym na nieco mniejszą akcję zobaczyliśmy na środkowej alei, gdzie kapitalną superumiejętnością popisał się Akabane, a dwa zabójstwa zgarnął Czekolad. Pierwszym pozytywnym akcentem dla Solary była kolejna walka na rzece, w której świetnie wszedł Kiao, aczkolwiek w eliminacjach i tak wyszło tylko 4-3. A chwilę później przy drugim Heroldzie to Czekolad genialnie zainicjował, a do tego zgarnął on dwa zabójstwa, a jego ekipa przejęła potwora.

Jeszcze lepiej dla GameWard zrobiło się po kolejnej sytuacji, gdyż znów wygrali, a Czekolad miał już statystyki 8/1/4. Co ciekawe do 20 minuty dużo walk w tej grze było inicjowanych bez żywych smoków lub Heroldów na mapie, więc jedyną opcją po nich było niszczenie wież. Inaczej zrobiło się później, ponieważ GW po zwycięskiej walce 3v5 wzięło Nashora. Po tym gra znacznie się uspokoiła, a ekipa Melonika skutecznie powiększała swoją przewagę. Ta była zaś na tyle wielka, że kolejnego Barona wzięli bez żadnych przeszkód, rywale nawet do niego nie podeszli. A niewiele później GameWard zniszczyło nexus wroga. Tym samym GW kończy fazę zasadniczą z rekordem 11-7, a to oznacza, że plasują się aktualnie na trzeciej pozycji w LFL. Natomiast wyprzedzić ich jeszcze może Team BDS Academy. Za chwilę ekipa Erdote zagra z Vitality.Bee.