Ubiegłotygodniowe starcia w League of Legends European Championship przyniosły nam sporą dawkę niespodzianek. Marcin „Jankos” Jankowski i jego ekipa zdobyli tylko jedno zwycięstwo. Czy w nadchodzących pojedynkach zobaczymy stare dobre G2 Esports?

Żeby przybliżyć wam co będzie się działo w ciągu najbliższych dwóch dni razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę najciekawszych naszym zdaniem pojedynków drugiego tygodnia LEC. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Misfits Gaming

*Kurs forBET:
1.52 : 2.31

Data rozpoczęcia
godz. 19:00, 19.06.20

SK Gaming

Jeszcze niedawno faworyt tego starcia byłby jeden. Misfits Gaming zagrało bardzo solidną rundę wiosenną, czego nie można powiedzieć o ich rywalach. SK było klasycznym chłopcem do bicia i wiele wskazywało na to, że tak pozostanie. Tym większym zaskoczeniem była ich wiktoria nad faworyzowanym Origen. Podopieczni Jessiego „Jesiza” Le nie spoczęli na laurach i wygrali także z Schalke, kończąc pierwszy tydzień z solidnym wynikiem 2:1 i z optymizmem patrząc w przyszłość.

Z drugiej strony Fabian „FEBIVEN” Diepstraten i spółka mają tylko jeden punkt na swoim koncie, ale ich porażki ze świetnie dysponowanym Rogue oraz zawsze silnym Fnatic, wcale nie muszą oznaczać kryzysu. Zwycięstwo nad OG każe sądzić, że to nie słabość Królików a siła ich przeciwników zadecydowała o wyniku. Pojedynek z SK, o ile będzie zwycięski, powinen potwierdzić nam tą tezę.

G2 Esports

*Kurs forBET:
1.38 : 2.70

Data rozpoczęcia
godz. 20:00, 20.06.20

Rogue

Bitwy pomiędzy tymi dwoma formacjami zawsze budzą wiele emocji zwłaszcza na naszym polskim podwórku. Do pojedynku z Jankosem staną Kacper „Inspired” Słoma oraz będący w wyśmienitej formie Oskar „Vander” Bogdan. Wspierający Rogue w pierwszych trzech meczach miał niesamowite statystyki. Cztery zabójstwa, trzydzieści sześć asyst i przede wszystkim ZERO zgonów budzą respekt. Łotry rozpoczęły rundę letnią z wielkim przytupem. Trzy szybkie zwycięstwa oznaczają, że trzeba się będzie z nimi liczyć.

Naprzeciwko Rogue staną wicemistrzowie świata. G2 rozpoczęło sezon całkowicie odwrotnie niż ich rywale. Problemy w zespole spowodowały wypadnięcie z rytmu treningowego i w końcowym rezultacie dwie niepotrzebne porażki. Raczej nikt z nas nie wątpi, że Jankos i spółka wrócą do walki o czołowe lokaty, zastanawia mnie jednak czy nastąpi to już w tym tygodniu.

Fnatic

*Kurs forBET:
1.49 : 2.38

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 20.06.20

Origen

Na deser pozostanie nam batalia jaką stoczą Fnatic oraz Origen. Czeka nas emocjonujący szlagier pomiędzy dwiema formacjami, które chcą liczyć się w walce o awans na Mistrzostwa Świata.

Fnatic z Oskarem „Selfmadem” Boderkiem w składzie jest w całkiem komfortowej sytuacji. Drugi zespół wiosennej rundy LEC wszedł w sezon letni wybornie. Zwycięstwa nad Misfits, MAD Lions oraz Vitality z pewnością pozwoliły nabrać ekipie Selfmade'a rozpędu. Arcyciężkie zadanie będzie więc stało przed reprezentantami Origen. Erlend „Nukeduck” Våtevik Holm oraz jego koledzy grają jak narazie poniżej oczekiwań i jeżeli chcą rzeczywiście powalczyć o wyjazd na Worldsy to muszą zacząć wygrywać.

Wszystkie mecze w ramach LEC możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale Polsat Games.

* – kursy z dnia 18.06.20 r. z godziny 23:00