Intel Extreme Master Katowice to mekka polskich esportowców. Tysiące widzów przybywają z wszystkich zakątków Polski by obejrzeć zmagania ulubionych drużyn. Do grona zaproszonych zespołów League of Legends dołącza G2 Esports!

Kilka dni temu sieć obiegła wiadomość o rezygnacji z udziału w IEM amerykańskiego teamu Cloud 9. Oficjalnym powodem była chęć skupienia się na rozgrywkach w NA LCS, gdzie aktualnie  C9 zajmuje pierwszą pozycję z niesamowitym balansem ośmiu wygranych bez porażki. Na szczęście organizatorom udało się ściągnąć godne zastępstwo – G2 Esports.

Zespół w EU LCS radzi sobie świetnie  – bilans 6-0 mówi sam za siebie, aczkolwiek w Katowicach może nie być tak łatwo. Oprócz świetnie dysponowanego w tym sezonie Unicorns of Love, na liście jest, między innymi, bardzo mocne Edward Gaming i rewelacja ostatnich mistrzostw świata – M19 (znane poprzednio jako Albus Nox Luna). Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco, co potwierdza w swych słowach trener G2,  Joey “YoungBuck” Steltenpool:

 Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dano nam możliwość gry na IEM Katowice. To od wielu lat turniej z „Wielkiej Trójki” i szansa udziału w nim z G2 bardzo motywuje nas to pokazania się z dobrej strony na międzynarodowej scenie.

Poniżej prezentujemy grafikę z ostateczną ósemką partycypujących w IEM Katowice zespołów.

 

iemkatowice2017