Jeżeli wczorajszy dzień rozgrywek LEC nie zachęcił was do ich oglądania, to poczekajcie na drugi. Dziś również zapowiadają się znakomite, a przede wszystkim wyrównane na papierze spotkania. A wisienką na torcie będzie tym razem mecz tygodnia, czyli G2 Esports kontra Rogue.

Wczoraj byliśmy świadkami nie aż tak zaciętych meczów. Natomiast w kilku działo się całkiem sporo. Na samym początku MAD Lions dało radę wyskalować przeciwko Team Vitality. Pszczółki co prawda prowadziły na początku mapy, aczkolwiek była to zbyt mała przewaga i zabrakło podejmowania smoków. W drugim zaś starciu Team BDS wydawało się, że powinno śmiało zmierzać ku wygranej. Jednak niestety błędy doprowadziły do powrotu SK Gaming do rozgrywki. Całkiem niespodziewanie G2 Esports również męczyło się trochę długo z Astralis.

Za to Excel Esports pokazało totalną dominację przeciwko Misfits Gaming. Patrik i spółka zwyciężyli 15-0 w zabójstwach, 7-2 w wieżach i 4-0 w smokach. A nexus zniszczyli już w 26 minucie. Ciekawsze było spotkanie Rogue kontra Fnatic. Tam z początku prowadziły Łotrzyki, jednak gdy Upset na Dravenie się rozkręcił, to było bardzo ciężko. Z początku RGE potrafiło go jeszcze wyłapywać, ale w jednym momencie wszystko się posypało i Pomarańczowi poszli po wygraną. Nagrody MVP map dostali wczoraj: Nisqy, Jezu, Markoon, CaPs i Wunder.

Dziś zaś czeka nas drugi, ale nie ostatni dzień emocji w tym tygodniu letniego splitu LEC 2022. Na starcie zobaczymy mecz drużyn skazywanych na dół tabeli. Natomiast z perspektywy polskiego fana warto oglądać, ponieważ jedną z nich jest Team BDS z Agresivoo, Cinkrofem i Erdote na pokładzie. Następnie za to ciekawie zapowiada się spotkanie Team Vitality kontra Misfits Gaming. Oba zespoły aspirują do awansu do play-offów, a wczoraj zaliczyły porażkę. Odwrotnie zaś wygląda sytuacja w następnym meczu, gdyż zagrają dwie ekipy, które najlepiej się zaprezentowały pierwszego dnia tego splitu. Natomiast na koniec będziemy świadkami meczu tygodnia, czyli rewanżu za finał wiosennej edycji LEC 2022, G2 vs RGE.

Tak prezentuje się pełny terminarz dzisiejszego dnia rozgrywek LEC 2022:

  • 17:00 Team BDS vs Astralis
  • 18:00 SK Gaming vs MAD Lions
  • 19:00 Team Vitality vs Misfits Gaming
  • 20:00 Fnatic vs Excel Esports
  • 21:00 Rogue vs G2 Esports