Prowadzona przez ocelote’a organizacja stawia na długoterminowe współprace. W wydanym dziś przez G2 Esports oświadczeniu dowiedzieliśmy się o podpisaniu wieloletnich kontraktów z dotychczasowymi zawodnikami zespołu, w tym z Marcinem „Jankos” Jankowskim.

Rozpoczęcie League of Legends European Championship zbliża się wielkimi krokami. Z tej też okazji przodujące prym w ostatnich sezonach europejskiego LCS G2 Esports postanowiło odsłonić karty, potwierdzając udział dotychczasowych przedstawicieli organizacji w nadchodzących rozgrywkach. Ujawnione informacje dotyczą także przedłużenia poszczególnych kontraktów, a również przyjęcia nowego gracza rezerwy.

Luka „Perkz” Perkovic, niegdyś świetny midlaner, który od nowego sezonu występować będzie na pozycji strzelca, podpisał z G2 Esports kontrakt obowiązujący na trzy najbliższe lata. Na podobne warunki mógł liczyć Martin „Wunder” Hansen, którego na Summoner’s Rift pod szyldem „Samurajów” także będziemy mogli oglądać do 2021 roku.

Polski akcent w zespole, Marcin „Jankos” Jankowski, również przedłużył współpracę ze wspomnianą organizacją. Gracz pozycji leśnika, który na przestrzeni ostatnich sezonów w najlepszej lidze Starego Kontynentu wielokrotnie dowodził swojej wartości, o czym świadczy tytuł tzw. First Blood Kinga, pozostanie w dotychczasowej drużynie przez kolejne dwa lata.

Nowym rezerwowym zespołu został Simon „Thebausffs” Hofverberg. Gracz znany z transmisji na portalu Twitch.TV, posiadaniu rangi Grandmastera, a także ponadprzeciętnych umiejętności na Sionie związał się z G2 Esports na najbliższe dwanaście miesięcy.

Rozgrywki League of Legends European Championship ruszą już 19 stycznia. Pierwszym sprawdzaniem podopiecznych ocelote’a będzie starcie z powracającym na profesjonalną scenę Origen. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 22:00.