W finałowym spotkaniu letniego splitu LEC obejrzeliśmy kolejną odsłonę klasycznego pojedynku między G2 Esports oraz Fnatic. Podobnie jak tydzień temu, spotkanie trwało aż pięć starć, które ostatecznie rozstrzygnęły walkę na korzyść Jankosa i spółki.

Obie ekipy wymieniały ciosy raz za razem – odsłona inaugurująca spotkanie została prawie całkowicie zdominowana przez Fnatic, zaś po krótkiej przerwie G2 Esports zdołało wyrównać stan finału. Radość fanów Capsa, Perkza i innych nie trwała jednak długo, gdyż dość wyrównane trzecie starcie wpadło ponownie w ręce najstarszej organizacji w LEC. Dwie porażki okazały się wystarczające do tego, aby GrabbZ przygotował niezawodną strategię i poprowadził swoich podopiecznych do zwyciężenia dwóch kolejnych map i ostatecznego triumfu.

Tym samym, G2 Esports zdobyło miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup tegorocznych Worldsów, w którym znajdują się już SK Telecom T1, FunPlus Phoenix oraz Team Liquid. Fnatic trafia zaś do finału europejskiego turnieju kwalifikacyjnego, lecz ma tym samym zapewniony występ podczas najważniejszych zawodów sezonu.