Niestety w ostatnim dniu pierwszej rundy mistrzostw świata Rogue nie poradziło sobie najlepiej. Łotrzyki ulegli w 34-minutowym starciu z FunPlus Pheonix i są w ciężkiej sytuacji.

Przed startem Wolrdsów 2021 oczywistym faworytem byłoby FunPlus Phoenix. Chińczycy mają za sobą fenomenalny letni split i byli wymieniani wśród głównych faworytów do zwycięstwa w całym turnieju. Za to Rogue było stawiane na trzecim, a nawet czwartym miejscu w grupie we wszelkich typerach. Jednak przebieg mistrzostw pokazywał dotychczas co innego. Chińczycy zawodzili, a Europejczycy pozytywnie zaskakiwali. Jedno zaś było pewne, wygrana dawała miejsce w top2 na półmetku grupy A.

FunPlus Pheonix 1-0 Rogue

Jayce / Viego / Ryze / Jhin / Leona – Rumble / Lee Sin / Leblanc / Miss Fortune / Braum

Rozgrywka od pierwszych minut układała się bardzo dobrze dla mistrzów świata z 2019 roku. Pierwszą krew w akcji dwóch na dwóch, na dolnej alei zgarnął Crisp. A niedługo po tym FPX zwyciężyło walkę na górnej rzece. Następnie Łotrzyki trochę się odegrali i wyłapali rywali na górnej oraz dolnej alei, jednak dwa pierwsze smoki trafiły w ręce chińskiej formacji. FunPlus Phoenix potrafiło to wykorzystać i w walce drużynowej na środkowej linii w 19 minucie świetnie zagrał Crisp, a Lwx wysadził przeciwników. Następnie Rogue całkiem nieźle się trzymało i potrafiło się bronić, aczkolwiek do czasu. Jak Doinb i spółka zgarnęli duszę górskiego smoka, było już po wszystkim i chwilę później upadł nexus.

Następne spotkaniem w grupie A odbędzie się dziś o 18:00, a w nim DWK KIA (2-0) podejmie Cloud9 (0-2). Natomiast runda rewanżowa odbędzie się już w piątek, więc drużyny mają bardzo mało czasu na poprawę swojej gry.