Po kilku zapowiedziach kolejna ciekawa kolaboracja na scenie esportowej staje się faktem. FunPlus Phoenix ogłosiło partnerstwo z Marvelem. A już niebawem wyjdą produkty pod wspólną marką.

Dziś rano na Weibo FunPlus Phoenix ogłosiło partnerstwo z Marvelem. Na filmiku promującym tę współpracę zobaczyliśmy sylwetki zawodników dywizji League of Legends FPX porównane do poszczególnych superbohaterów z serii Marvela. Głównym celem współpracy będzie wypuszczenie serii modnych produktów pod wspólną marką dla młodych entuzjastów esportu. Zobaczymy komplet ubrań, torebki, sprzęt komputerowy i wiele więcej. A wszystko będzie stworzone z klasycznymi elementami Marvela oraz głównym motywem superbohatera.

FunPlus Phoenix ma za sobą niezłą wiosnę i kapitalny letni split. Legendarna chińska organizacja zdominowała fazę zasadniczą LPL, a w play-offach ograła 3-0 z LNG i WE. A przegrała dopiero w finale, 1-3 z EDward Gaming.

Teraz mistrzowie świata z 2019 roku znów będą mieli szansę zdobyć upragnione przez wszystkich graczy trofeum. Na worldsach 2021 zmierzą się w grupie A z DWG KIA, Rogue i prawdopodobnie Cloud9, więc nie będzie łatwo, jednak są faworytami. Nuguri, Tian, Doinb, Lwx i Crisp idą po triumf nie tylko w grupie, ale i w całym turnieju.