Niestety letnia edycja EU Masters 2022 fatalnie zaczyna się dla Polaków. Illuminar Gaming przegrało z najsłabszym w grupie B For The Win Esports. Za chwilę nasi spróbują się odbić w grze na bardzo mocne Vitality.Bee.

Przed startem spotkania znacznym faworytem było Illuminar Gaming. Portugalia nigdy nie była mocnym regionem, a raczej jednym z najsłabszych. Natomiast Ultraliga jest w piątce akredytowanych regionów i samo Illuminar Gaming znakomicie sobie radziło w formacie BO1. Z drugiej strony mecz wcześniej portugalskie White Dragons zwyciężyło z BISONS ECLUB, a FTW wygrywało na WD w lidze portugalskiej. Ponadto eksperci uznali, że FTW ma dużo lepiej skalujący i prostszy do egzekucji draft.

For The Win Esports 1-0 Illuminar Gaming

Ornn / Skarner / Azir / Zeri / Yuumi – Kennen / Poppy / Ahri / Jinx / Lulu

Gra zaczęła się lepiej dla Illuminar Gaming. adi11 przejął czerwone wzmocnienie rywala, a niedługo po tym wraz z manym wyłapali go przy jego niebieskim wzmocnieniu. Ponadto nasi wzięli piekielnego smoka, a Tracyn na górnej alei wyrobił sobie sporą przewagę w dobitych stworach. Z drugiej strony FTW odpowiedziało jedynie wyłapanie minemaćka na dole mapy, aczkolwiek IHG odpowiedziało pójściem na Herolda oraz wyeliminowaniem Jakoule. Niestety drugi smok zaś powędrował w ręce Portugalczyków, a w 13 minucie Polacy mieli jedynie dwa tysiące sztuk złota przewagi. W dodatku niewiele później dwa kolejne zabójstwa zgarnął Mindrago i stawał się już mocny. A dzięki obiciu many'ego, biało-czerwoni musieli odpuścić pierwszego oceanicznego smoka.'

Kluczowa była walka drużynowa w 23 minucie, ponieważ w niej Own3r i spółka zwyciężyli 2-0 i zgarnęli trzeciego smoka. Za to potem Illuminar Gaming zaczęło Barona, ale FTW w pore się zorientowało i weszło, eliminując naszego junglera. Oczywiście po tym Portugalczycy przejęli potwora i zdążyli go dokończyć, ale Polacy weszli z odwetem i zabili trójkę rywali. Jednak przy kolejnym smoku For The Win Esports rozgromiło Polaków. A wszystko zaczęło się od próby pójścia Tracyn'a na plecy, która została zauważona przez totem wizji. Po tym FTW wzięło duszę oceanicznego smoka oraz poszło zniszczyć dwa inhibitory. Natomiast pod następnym Baronem nie było już czego zbierać i Portugalczycy poszli po nexus. Za chwilę IHG spróbuje się odbić w grze na bardzo mocne Vitality.Bee.