Po wczorajszych czwartych kwalifikacjach poznaliśmy wszystkich uczestników Ultraliga Super Pucharu. O zaskoczeniach raczej nie ma mowy, gdyż awansowały same organizacje grające na co dzień w głównej dywizji Ultraligi.

Awans do Ultraliga Super Puchar można było uzyskać w czterech kwalifikacjach, które rozgrywane były od 6 do 17 października. Pierwsze kwalifikacje bez większych problemów wygrało Forsaken w składzie: Lequ, Diagu, bucu, Miś, Mystiques. Ekipa po drodze wygrała z Komil&Friends oraz z paroma sklejkami. W drugich zaś kwalifikacjach triumfatorzy, czyli devils.one, mieli nieco cięższą drogę. DV1 w składzie: PolskiKoz, Sh4dowUs, Domoles, Biosun, Robertoos pokonali po drodze Iron Wolves i Elementalist, a w wielkim finale zwyciężyli 2-1 z Meavedron.

Następne miejsce w Super Pucharze wywalczyło Iron Wolves. Litewska formacja trafiła na swojej drodze na same sklejki, z czego w finale wygrała 2-1 z ekipą Bartka To Ja. Co ciekawe dopiero przed ostatnimi eliminacjami Badlyyga i spółka doczytali, że mogą w nich wystąpić bez będącego w Niemczech Slipper'a. A to dzięki temu, że na pozycji wspierającego u nich pojawił się Kikis, który latem nie występował w żadnym ERL. Na takiej samej zasadzie działa z resztą obecność bucu i Misia w Forsaken. Dżentelmeni zaś pod nazwą TIM to wykorzystali i awansowali do USP po wygranej 2-0 w finale z Meavedron.

Poza wspomnianymi czterema zwycięzcami kwalifikacji w Ultraliga Super Puchar zobaczymy również cztery wcześniej zaproszone zespoły. Są to: AGO Rogue, Zero Tenacity, Illuminar Gaming oraz Grypciocraft Esports. Także trzy zdecydowanie najlepsze aktualnie zespoły na polsko-bałtyckiej scenie oraz zwycięzcy ostatniego meczu o awans do Ultraligi. Turniej będzie rozgrywany w formacie dwóch grup w systemie GSL i meczami BO3. Z obu zbiorów wyjdą dwie najlepsze ekipy, które zobaczymy w starciach BO5 w półfinałach, a potem wygrani trafią od razu do finału również w formacie BO5. Faza grupowa rozpocznie się już 25 października, a finał odbędzie się 9 października. Daty losowania zbiorów jeszcze nie poznaliśmy.