Fani Forsaken po zobaczeniu terminarzu na wiosenny split siódmego sezonu Ultraligi nie mogli być zadowoleni. Debiutant w pięciu pierwszych meczach mierzył się z samymi najlepszymi na papierze zespołami. Natomiast FSK wytrzymało presję, a dziś w świetnym stylu pokonało Zero Tenacity.

Przed startem Ultraligi zdecydowanym faworytem spotkania rozpoczynającego ten dzień byłoby Zero Tenacity. Natomiast patrząc na przebieg dwóch pierwszych kolejek wiosennego splitu, ciężko było wskazać lepszą formację przed tym starciem. Z10 miało bilans 3-1, aczkolwiek grało tylko na mizerne na papierze zespoły. Za to Forsaken we wszystkich meczach mierzyło się z czołówką naszej ligi i dwukrotnie zatriumfowało.

Forsaken 1-0 Zero Tenacity

Gangplank / Xin Zhao / Viktor / Ziggs / Leona – Ornn / Viego / Corki / Senna / Tahm Kench

Od początku meczu dużo lepiej radziło sobie Forsaken. Już w początkowych minutach świetne zejście zaliczył Jaunatanis i dwa trupy zgarnął Ruf. Niedługo po tym co prawda Z10 odpowiedziało jedną eliminacją, ale w międzyczasie sheru wysolował przeciwnika na górnej alei. Następnie FSK powoli, ale skutecznie powiększało swoją przewagę. Przełomowa była walka drużynowa w 22 minucie. W niej masę obrażeń zadał Domas, który znalazł perfekcyjną pozycję do obijania rywali. A jego ekipa poszła później na Nashora i niedługo po tym zobaczyliśmy zakończenie rozgrywki, a to za sprawą szybkiego przepychania przez Ziggsa. Nagrodę MVP meczu dostał Ruf i jest to już drugie odznaczenie estońskiego strzelca w tym sezonie.

Jak na razie Forsaken radzi sobie bardzo dobrze i uważam, że jest największym pozytywnym zaskoczeniem wiosennego splitu Ultraligi. WillTheScout i spółka pokonali Iron Wolves, Illuminar Gaming i Zero Tenacity, więc bardzo solidne zespoły. Natomiast przegrali tylko na AGO Rogue i Team ESCA Gaming, czyli ekipy z rekordem 4-0, które śmiało idą po awans na EU Masters. Także w tej połowie splitu Mistrzostw Polski i Bałtyku FSK zostały już tylko mecze ze słabszymi ekipami. Pierwszy zobaczymy już jutro, gdyż o 17:00 zmierzą się z Gentlemen's Gaming. EUM jest w zasięgu Ultraligowego beniaminka.