Fnatic wysuwa się na prowadzenie pod względem jakości wykonanych zmian. Zespół odnotował aż trzy transfery, pozyskując Wundera, Razorka oraz Humanoida.

Tegoroczne okienko transferowe na scenie League of Legends jest niezwykle intensywne. Zmiany dotknęły czołowe drużyny w wielu regionach, a zainteresowanie fanów podsycały interesujące plotki. Te często potwierdzały się w rzeczywistości i nie inaczej było w przypadku Fnatic. Czarno-pomarańczowi dokonali zmian na trzech pozycjach.

Z drużyny złożonej przez ostatni rok, w Fnatic pozostał wyłącznie duet występujący na dolnej alei, czyli Upset oraz Hylissang. Zmiany dotknęły więc linii indywidualnych oraz pozycji junglera. Z perspektywy minionych dni, rotacje w składzie nie były zaskoczeniem. Wynika to z ogłoszeń o zakończeniu współpracy z poszczególnymi zawodnikami, jak i informacji o nawiązaniu przez nich porozumienia z nowymi drużynami.

Miejsce odchodzącego do Team BDS Adama zajmie były zawodnik G2 Esports. Mowa oczywiście o Wunderze, który wraz ze zmianami wśród „Samurajów” utracił dotychczasowe zatrudnienie. Leśnikiem zespołu został Razork, dotychczas będący częścią wyjściowej piątki Misfits Gaming. Największe zainteresowanie wzbudził natomiast midlaner, albowiem został nim Humanoid. Gwiazda MAD Lions zdecydowała się na opuszczenie zespołu po dość dobrym roku, zwieńczonym osiągnięciem ćwierćfinałów mistrzostw świata.

Zmianie nie uległy struktury szkoleniowe. Głównym trenerem zespołu zostaje niezmiennie YamatoCannon, który współpracuje z zespołem od końcówki ubiegłego roku.