W szokujących okolicznościach Fnatic i kultowy gracz League of Legends Carl Martin Erik „Rekkles” Larsson oficjalnie rozstali się po sezonie 2023. Ten ruch jest poważną zmianą, oznaczającą pierwszy raz od ponad dziesięciu lat, że legendarny europejski gracz znajduje się bez drużyny, pozostawiając fanów zarówno podekscytowanych, jak i niepewnych co do jego przyszłości.

Niespodziewane przejście Rekklesa i Benchin

Rekkles, wybitna postać w europejskim League of Legends, dołączył do Fnatic na początku sezonu 2023 jako ich bot laner. Jednak jego podróż z Fnatic przybrała nieoczekiwany obrót, gdy 28 kwietnia organizacja ogłosiła jego przejście do roli supporta. W miarę zbliżania się sezonu letniego Fnatic zdecydowało się nie włączać Rekklesa do swojego wyjściowego składu.

Decyzja o odstawieniu Rekklesa na ławkę wydawała się uzasadniona, ponieważ Trymbi i Noah, jego zmiennicy, zapewnili dobre występy i osiągnęli wyniki, do których dążyło Fnatic. To sprawiło, że Rekkles znalazł się w niepewnej sytuacji, a jego przyszłość w League of Legends zawisła na włosku.

Oświadczenie Rekklesa w sprawie jego statusu bez drużyny

W oświadczeniu w mediach społecznościowych Rekkles wyraził swoje uczucia związane z tą zmieniającą karierę decyzją, mówiąc: „Gdzie mnie to zostawia? Bez drużyny. Po raz pierwszy od 2012 roku. To takie dziwne uczucie. 2012. Bez drużyny. Jestem jednocześnie przerażony i podekscytowany. Przerażony, ponieważ nie ma pewności co do tego, co będzie dalej, podekscytowany, ponieważ wszystko może się zdarzyć”.

Sukces Fnatic bez Rekklesa

Fnatic odniosło sukces w tym sezonie bez Rekklesa w składzie, osiągając najlepsze wyniki w 2023 roku. Zapewnili sobie drugie miejsce w letnim sezonie LEC, trzecie miejsce w letnich play-offach i imponujące drugie miejsce w finałach sezonu. Ten wzrost pod koniec sezonu zapewnił Fnatic drugie miejsce na Mistrzostwach Świata League of Legends 2023, pokazując potencjał drużyny bez Rekklesa.

Głęboka historia Rekklesa z Fnatic

Historia Rekklesa z Fnatic jest bardzo długa. Organizacja podpisała z nim kontrakt, gdy miał zaledwie 16 lat, a on dołączył do głównej drużyny w EU LCS w 2014 roku. Od tego czasu Rekkles był kluczową częścią dziedzictwa Fnatic, przyczyniając się do różnych iteracji zespołu w ciągu ostatniej dekady.

Poprzednie ruchy Rekklesa i powrót do Fnatic

Warto zauważyć, że Rekkles opuścił Fnatic pod koniec sezonu 2020, dokonując zaskakującego przejścia do G2 Esports na rok. Po swoim pobycie w G2 przez krótki czas grał dla Karmine Corp w La Ligue Française, zanim sensacyjnie powrócił do Fnatic na sezon 2023.

Przyszłe preferencje i spekulacje Rekklesa

Ogłoszenie Rekklesa dotyczące jego przyszłych preferencji dodało intrygi do jego następnego miejsca docelowego. Wyraził chęć gry w roli wsparcia, ale pozostaje również otwarty na powrót jako bot laner, utrzymując fanów i potencjalne drużyny w niepewności co do jego potencjalnej roli w ich składach.

Oczekiwania na następny ruch Rekklesa

Gdy opadnie kurz po tym ważnym rozdziale w karierze Rekklesa, fani League of Legends i świat e-sportu będą z niecierpliwością czekać na jego kolejny ruch. Ponieważ wolna agentura League of Legends rozpocznie się 20 października, podróż gwiazdora do następnej fazy jego wspaniałej kariery zapowiada się jako jeden z najbardziej uważnie obserwowanych wydarzeń w świecie e-sportu. Wpływ Rekklesa na europejską scenę jest niezaprzeczalny, a niezależnie od tego, jaką ścieżkę wybierze, z pewnością będzie ona legendarna.