Jak podaje koreańskie forum fomos.kr, toplaner – Kim „Ssumday” Chan-ho oraz midlaner – Song „Fly” Young-jun opuścili KT Rolster. Zawodnik górnej alei był częścią organizacji od lutego roku 2013, a środkowej od 2015.

Informacje potwierdzają również sami zawodnicy, na swoim koncie twitter Ssumday ogłasza wolną agenturę i chęć poszukiwania nowej drużyny. Używając translatora Koreańczyk próbował także wyrazić swoje odczucia dotyczące odejścia z KT Rolster. Pomimo oczywistych nieścisłości i błedów w tłumaczeniu, można jednak odczytać ogólne odczucia zawodnika. Jest wdzięczny kolegom z zespołu oraz smutny ze względu na konieczność opuszczenia drużyny. Ssumday przygodę z KT zaczął jak miał 17 lat, więc zmiana jest dla niego wielkim przeżyciem, lecz pozytywnie patrzy na przyszłość i będzie szukał sobie kolejnej ekipy.

 

 

 

KT Rolster ma za sobą bardzo dobry letni split, który zwieńczyli drugim miejscem w playoffach, przegrywając z ROX Tigers 2:3. Jednakże w Korean Regional Qualifiers nie udało im się pokonać Samsung Galaxy, tym samym nie zapewniając sobie miejsca na Mistrzostwach Świata. Musiał być to ogromny cios dla drużyny, która była w ścisłej czołówce ligi przez cały rok. Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki dotyczące formowania się nowego „super teamu” w Korei. Coraz więcej przesłanek wskazuje jednak, że będzie to właśnie KT Rolster, których oprócz Go „Score” Dong-bina opuścili już wszyscy zawodnicy. Na ich miejsce ma pojawić się wiele znanych osobistości, tworząc ekipę naładowaną talentem i indywidualnymi umiejętnościami. Nowy skład KT Rolster ma przedstawiać się następująco:

  • Top – Song „Smeb” Kyung-ho, dwukrotny MVP LCK, były zawodnik ROX Tigers
  • Jungle – Go „Score” Dong-bin, uważany za najlepszego junglera na świecie
  • Mid – Heo „PawN” Won-seok, były zawodnik Edward Gaming i Samsung Galaxy White – z tą drużyną zdobył tytuł mistrza świata
  • AD Carry – Kim „Deft” Hyuk-kyu, jeden z najlepszych strzelców na świecie, były zawodnik Edward Gaming
  • Support – Cho „Mata” Se-hyeong, doskonały wspierający, znany z umiejętności przywódczych, były zawodnik Royal Never Give Up

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia któregokolwiek z transferów, lecz taka drużyna wydaje się coraz bardziej prawdopodobna. Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago potwierdził taki skład na swoim profilu twitter.

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, będziemy mieli do czynienia z jedną z najbardziej przepełnionych talentem i indywidualnymi umiejętnościami ekipą w historii League of Legends.