Zgodnie z opublikowaną przez Dominika Stokłosę informacją, Michał „Flash” Kosicki został odsunięty od Illuminar Gaming. Pomimo trwającego kontraktu, nie ma wkładu w pracę drużyny.

Przed rozpoczęciem trzeciego sezonu Ultraligi Illuminar Gaming skolekcjonowało silny skład, jednoznacznie pokazując swoje zamiary: szczyt rodzimej ligi oraz wyjazd na European Masters. Wówczas na czele międzynarodowego stanu stanął Michał „Flash” Kosicki, obejmując jednocześnie rolę głównego trenera.

W trakcie trwania rozgrywek okazało się, że odświeżone iHG nie radzi sobie najlepiej. Wiele osób dopatrywało się w tym winy trenera. Sam Flash również nie unikał tworzenia wokół siebie kontrowersji, będąc między innymi ukaranym finansowo przez Polsat Games za tweet z pogardliwym wybrzmieniem wobec innej drużyny.

Zgodnie z informacją podaną na Twitterze przez Dominika „MokregoSuchara” Stokłosę, Flash został odsunięty od prac w Illuminar Gaming. Jego kontrakt ma wciąż pozostawać aktywny. Decyzja wydaje się kontrowersyjna, zwłaszcza na chwilę przed rozpoczęciem ostatniej kolejki Ultraligi. Kto wie, może to zmiana trenera będzie remedium na słabe wyniki, bądź co bądź, utalentowanego i doświadczonego składu drużyny?