Liga niemiecka rozkręciła się w najlepsze. Za nami już osiem spotkań, a samodzielnym liderem z czystym kontem jest GamerLegion. Natomiast ESCIK zagrał sześcioma różnymi postaciami i dobrze się odnajdywał za każdym razem.

Już na samym starcie Prime League EŚCIK i spółka radzili sobie bardzo dobrze. Podczas pierwszej kolejki GamerLegion zmierzyło się z BIG oraz Eintrachtem Spandau. W obu meczach ekipa polskiego środkowego zdominowała rywali, a on sam wykręcił łączne statystyki 6/1/22 na Lissandrze i Seraphine. Za to nagrody MVP mapy zdobywali jinjo i Visdom z dolnej alei.

W drugiej tygodniu już zobaczyliśmy trzy dni meczowe. Natomiast forma GL nie uległa zmianie. Najciężej było w spotkaniu na UOL Sexy Edition. Tam byliśmy świadkami 35-minutowego starcia, które jednak było cały czas kontrolowane przez ekipę Eścika. Za to znacznie łatwiej poszło z PENTA 1860 i SK Gaming Prime.  A z tymi pierwszymi Eścik kojarzony z defensywnych postaci, popisał się świetną grą Akali. Tytuły MVP mapy zdobywali kolejno Sacre, jinjo i Sacre.

Podobnie w trzeciej kolejce. GamerLegion zagrało jeden wyrównany mecz z MOUZ, który trwał aż 43 minuty. Natomiast w dwóch pozostałych spotkaniach zobaczyliśmy totalny przejazd po rywalach. Drużyna trenowana przez Noxiaka ograła E WIE EINFACH oraz WAVE Esports. A nagrody MVP dostali Sacre, Visdom i Jinjo. Także ESCIK jeszcze nie zdążył zostać docenionym, ale wykonują bardzo solidną robotę i ważne, że jego drużyna zwycięża swoje spotkania.

Na drugim miejscu w tabeli plasuje się aktualnie MOUZ z bilansem 6-2. A trzecie miejsce ex aequo zajmują E WIE EINFACH i UOL Sexy Edition z iBo w składzie z jednym oczkiem mniej. Za to szokująca jest pozycja Schalke 04, gdyż ekipa HungryPandy wygrała swoje cztery pierwsze spotkania, a następnie wszystko przegrała. Razem z nimi pierwszą szóstkę zamyka BIG, mające odwrotną tendencję, ponieważ po nie najlepszym starcie zaczęło się podnosić. Niestety sporo dopracować musi jeszcze zespół Mystiquesa. SK Gaming Prime z wynikiem 3-5 plasuje się na siódmym miejscu ex aequo z Eintrachtem Spandau. A tabelę zamykają PENTA 1860 (2-6) oraz WAVE Esports (0-8)

Następny dzień rozgrywek Prime League zobaczymy już dziś. A tak prezentuje się jego terminarz:

  • 18:00 UOL Sexy Edition vs Eintracht Spandau
  • 19:00 E WIE EINFACH vs MOUZ
  • 20:00 GamerLegion vs Schalke 04
  • 21:00 SK Gaming Prime vs WAVE Esports
  • 22:00 BIG vs PENTA 1860