Karmine Corp zadebiutowało w lidze regionalnej wiosną tego roku i jak na razie zwycięża wszystko, co może. W poprzednim splicie była to faza zasadnicza i play-offy we Francji oraz EU Masters. Za to przedwczoraj KC zapewniło sobie triumf w fazie ligowej letniego splitu LFL.

Karmine Corp miało świetny start letniego splitu La Ligue Française, jednak potem przyszły chwilę kryzysu. Cinkrof i spółka przegrywali mecze na drużyny ze środka tabeli, a ich forma nie wyglądała zbyt dobrze. Dalej nie wygląda, gdyż zdarzają im się wpadki, aczkolwiek wszystko zmierza w dobrą stronę. KC w ostatniej kolejce uległo w meczu na Solary, ale następnie zestompowało Team BDS i Misfits Premier.

Warta wspomnienia jest ilość fanów organizacji znanego francuskiego streamera. Kamet0 w meczach KC z Team Vitality i Solary zorganizował wspólne oglądanie w wynajętej hali, w której było kilka tysięcy fanów. A poza tym wrażenie robiły również liczby na transmisji. Dla porównania główny kanał ligi podczas spotkań Karmine Corp miał około 40 tysięcy widzów, a na kanale właściciela KC było nawet 150 tysięcy fanów. Są to niesamowite liczby jak na esport w ligach regionalnych i trzeba to chwalić. Najbardziej imponuje mi to, że już na początku Cinkrof i spółka mieli wielu kibiców, w końcu to organizacja popularnego streama. Jednak często kończy się na pięciu minutach, a w tym przypadku ilość fanów z czasem się zwiększa i nawet powstają fanowskie strony, na przykład Karmine Corp Poland na twitterze.

Wracając so sytuacji w LFL, Team Vitality zajęło drugie miejsce w lidze i również awansowało na EU Masters. Natomiast trzecie było Misfits Premier, a top5 dopełniły Solary i LDLC OL. Formatem play-offów dalej jest rękawica z seriami BO5. Data ich rozpoczęcia jest jeszcze nieznana.