Źródła bliskie graczowi twierdzą, że Fabian „Febiven” Diepstraten ponownie dołączy do H2k-Gaming, które w poprzednim sezonie zajęło 3-4 miejsce podczas Mistrzostw Świata. Zastąpi on tym samym Yoo „Ryu” Sang-ooka.

Po wygaśnięciu kontraktu Yoo „Ryu” Sang-ooka 21 listopada tego roku w drużynie pojawił się kolejny problem związany z brakiem zastępstwa dla gracza. Najpierw zespół opuścił Konstantinosa „FORG1VEN” Tzortziou oraz Alesa „Freeze” Knezinka, a chwilę później pożegnał się z nim Koreańczyk. Wygląda na to, że nie będziemy musieli długo czekać na poznanie jego następcy.

Według otoczenia Fabiana „Febiven” Diepstratena ma on zostać ogłoszony graczem H2k-Gaming w ciągu najbliższych trzech dni. Jest to spowodowane tym, że Fnatic zamierza ogłosić swój skład dopiero pierwszego grudnia. Zarząd drużyny zwrócił się z prośbą do brytyjskiej formacji o opóźnienie oficjalnej informacji.

Febiven to jeden z najlepszych midlanerów na świecie. Mimo gorszego sezonu w jego wykonaniu wielu spodziewa się po nim powrotu na najwyższy poziom swoich umiejętności. Najprawdopodobniej to właśnie wynik w ostatnich splitach osiągnięty przez Fnatic miał największy wpływ na decyzję Holendra dotyczącą nieprzedłużania kontraktu z organizacją. Możliwe jest także to, że to najbardziej utytułowana drużyna w historii europejskich rozgrywek mogła zrezygnować z jego usług właśnie przez gorsze występy.

Dla Fabiana będzie to druga przygoda z H2k-Gaming. Wcześniej występował w tej formacji od maja 2014 do stycznia 2015 roku. Po awansie zespołu do EU LCS odszedł do Fnatic, z którym osiągnął wiele sukcesów. Wśród nich znajdują się m.in. półfinał Mistrzostw Świata 2015 czy dwukrotne zdobycie pierwszego miejsca w europejskiej lidze.