W niedziele zakończyły się starcia w grupach European Masters. Choć nie wszyscy Polacy zameldowali się w ćwierćfinałach, to sztuka ta udała się obu polskim ekipom.

To była prawdziwa karuzela emocji. Do ostatniego meczu drżeliśmy o przyszłość AGO ROGUE oraz K1CK Neosurf. Mistrzowie Polski dokonali małego cudu, wygrywając trzy ostatnie mecze. Paweł „Woolite” Pruski i spółka pokazali niebywałe umiejętności i jako pierwsi w swojej grupie zdołali wywalczyć awans. Także K1CK nie miało łatwego zadania, ale zdobywając cenne punkty z Movistar Riders i FC Schalke 04 Evolution zdołali przedostać się dalej. Końcowa klasyfikacja w grupach prezentuje się następująco:

Grupa A

 1. Gamers Origin
 2. BT Excel
 3. Team GamerLegion
 4. YDN Gamers

Grupa B

 1. LDLC OL
 2. AGO ROGUE
 3. Vodafone Giants
 4. Defusekids

Grupa C

 1. Movistar Riders
 2. K1CK Neosurf
 3. S04 Evolution
 4. Team Singularity

Grupa D

 1. mousesports
 2. Fnatic Risign
 3. Energypot Wizards
 4. eSuba

Wielkim zaskoczeniem jest słaba dyspozycja Vodafone Giants. Mistrzowie Hiszpanii z Robertem „Erdote” Nowakiem byli typowani do ścisłego grona faworytów całej imprezy. Niespodziewana porażka z francuskim LDLC OL wyeliminowała jednak Erdote i spółkę z turnieju. Z dalszą grą pożegnał się także Wojciech „Tabasko” Kruza, którego YDN Gamers po ciężkich bojach nie dało rady zająć pozycji w czołowej dwójce.

Ćwierćfinały EU Masters z polskim komentarzem możecie oglądać od jutro na kanale Polsat Games.