Brytyjska organizacja występująca w League of Legends European Championship skomplementowała wyjściową piątkę. Na środkowej alei zagości Polak – Paweł „Czekolad” Szczepanik.

Sytuacja w nadchodzącym sezonie League of Legends European Championship zaczęła się coraz bardziej klarować. Po transferach-bombach z Perkzem i Rekklesem w roli głównej, na odkrywanie swoich kart zdecydowały się inne europejskie organizacje. Jedną z nich jest Excel Esports.

Dotychczasowa wyjściowa piątka rozwijana pod okiem YoungBucka uległa sporemu odświeżeniu. Zgodnie z ogłoszeniem, w zespole pozostało trzech zawodników: Felix „Kryze” Hellstrom, Patrik „Patrik” Jiru oraz Tore „Tore” Hoel Eilertsen. Stara gwardia została urozmaicona przez dołączenie Daniela „Dana” Hockleya oraz, co bardziej zainteresowało polską społeczność, Pawła „Czekolada” Szczepanika.

Sięgnięcie po polskiego zawodnika środkowej alei nie jest zaskoczeniem. Szczepanik pośród sympatyków określany Bestią z Barczewa, w przeszłości reprezentował wiele zagranicznych zespołów. Swój ślad pozostawił między innymi w Splyce Vipers oraz MAD Lions. Ostatnie miesiące spędził natomiast pod szyldem AGO ROGUE, gdzie wspiął się na sam szczyt podium w trakcie minionego European Masters.

Jak nowy zespół poradzi sobie w nadchodzącym sezonie? Zdecydowanie oczy powinniśmy skierować ku środkowej alei, gdzie Czekolad w końcu będzie miał okazje mierzyć się z najlepszymi zawodnikami kontynentu.