Początek zamkniętych kwalifikacji Challenger Series coraz bliżej. Coraz więcej zespołów podaje swoje składy, w tym także polska formacja, która w barwach Team Refuse wygrała Mistrzostwo Polski.

Już dziesiątego stycznia wystartują zamknięte kwalifikacje do Challenger Series. Są one dla nas wyjątkowe, bowiem wśród ekip walczących o awans do drugiej najbardziej prestiżowej ligi w Europie walczyć będą dwa polskie zespoły – ex-Team Refuse oraz Team Kinguin. Długo nie wiedzieliśmy, kto będzie występować w zespole Mistrza Polski, jednak wszelkie wątpliwości zostały już rozwiane.

Wydawało się, że po zamianie Sebastiana „Sebekx” Smejkala na Bogusława „Abaria” Dobryniewskiego właśnie w takim składzie ex-Team Refuse podejdzie do kwalifikacji. Dotychczasowy midlaner odszedł jednak, aby grać w hiszpańskim KYIF Logitech, a w jego miejsce pojawił się znany głównie z występów w Team ROCCAT, Remigiusz „Overpow” Pusch. Ostatecznie jednak lukę po Sebekxie wypełnił Mateusz „Matislaw” Zagórski i to on przystąpi wraz z ex-Team Refuse do walki o Challenger Series.

Skład Poland ex-Team Refuse:

Poland Marcin „Unknown” Kubicki – toplane
Poland Karol „T4nk” Słomka – jungle
Poland Mateusz „Matislaw” Zagórski – midlane
Poland Łukasz „puki style” Zygmunciak – AD Carry
Poland Patryk „Mystiques” Piórkowski – support

Poland Fryderyk „Veggie” Kozioł – trener