Kolejna współpraca klubu sportowego z organizacją esportową staje się faktem. Tym razem Evil Geniuses podjęło współprace z grającym w Premier League klubem piłkarskim Wolverhampton Wanderers. Co ciekawe właściciele klubu, czyli Fosun Sports Group dokonali również mniejszościowej inwestycji w EG.

Evil Geniuses to jedna z najpopularniejszych organizacji esportowych w Ameryce Północnej, a nawet na świecie. Posiada swoje dywizje w między innymi: League of Legends, CS:GO, VALORANT oraz Dota 2. Natomiast Wolverhampton Wanderers to istniejący od 1877 roku klub piłkarski, który aktualnie gra w Premier League, czyli głównej lidze angielskiej. Co ciekawe Wolves też mają już swoje dywizje w kilku grach. Są to FIFA, Rocket League i wyścigi symulacyjne.

Zgodnie z informacjami partnerstwo ma przynieść popularność na rynkach światowych. Głównie azjatyckich, ponieważ Wilki mają tam swoje lokalne obiekty szkoleniowe. W wyniku umowy logo Wolverhampton Wanderers ma się pojawić na koszulkach zespołów Geniuszy Zła. A ponadto obie strony będą pracować przy tworzeniu treści w języku angielskim oraz chińskim.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Wolves, znanym klubem piłkarskim i silną marką sportową i rozrywkową, która jest zgodna z naszymi wartościami i misją” ~ skomentował Nicole LaPointe Jameson, czyli dyrektor generalny Evil Geniuses.

Za to Russell Jones, dyrektor generalny ds. marketingu i rozwoju handlowego w Wolves wspomniał o ambicjach na scenie esportowej: „To niezwykle ekscytujące partnerstwo dla Wolves i Wolves Esports. Mamy bardzo ambitne ambicje w e-sporcie, a to partnerstwo pozwala nam uczyć się od najlepszych w Evil Geniuses”

Myślę, że to bardzo ciekawy krok dla rozwoju esportu i dobrze jest widzieć współprace oraz mieszanie się klubów ze sportów tradycyjnych z tymi elektronicznymi.