Środkowa alejka od zawsze w Europie obfitowała w wielu utalentowanych graczy. Przyjrzyjmy się graczom, którzy mają potencjał, żeby być następcami Capsa.

@esl

Sweden Emil 'Larssen' Larsson

Drużyna: brak
Wiek: 18 lat
Poprzednie drużyny: H2k-Gaming, Ninjas in Pyjamas, Diabolous Esports, Wind and Rain
Największe osiągnięcia:

 • 2 miejsce – EU Masters Summer 2018
 • 2 miejsce – Nordic Championship Summer 2018
 • 4 miejsce – EU Challenger Series Summer 2017
 • 1 miejsce – ESL Premiership 2017 Spring

Larssen miał już okazje występować w europejskim LCS, kiedy to przez problemy zdrowotne Selfiego musiał zastąpić polskiego gracza w barwach H2k. Zaskakująco zaprezentował się bardzo dobrze na tle najlepszych europejskich graczy i był w stanie zapewnić swojej drużynie drugą wygraną w LCS. Emil radzi sobie bardzo dobrze w szczególności na postaciach typu zabójca. Już teraz uznawany jest za jednego z najlepszych graczy Kassadina w Europie. Niewątpliwie sporym jego problemem będzie teraz rozbudowanie swojej puli dostępnych bohaterów o bardziej uniwersalne postacie, skupione na pomaganiu drużynie.

To właśnie ten aspekt spowodował, że Larssen oraz jego kompani nie byli w stanie wygrać podczas EU Masters. Aktualnie szwed będzie niewątpliwie świetnym nabytkiem do drużyn, których charakterystyką będzie granie pod środkową alejkę, jednak patrząc na pulę najlepszych strzelców w Europie, szansę Larssena na znalezienie dobrej drużyny przy jego aktualnym stylu gry mocno spadają.

455px-MADL_Nemesis_2018_Spring

Slovenia Tim 'Nemesis' Lipovsek

Drużyna: Mad Lions
Wiek: 19 lata
Poprzednie drużyny: brak
Największe osiągnięcia:

 • 1 miejsce – EU Masters 2018 Summer
 • 1 miejsce – LVP SLO Summer 2018
 • 1 miejsce – SuperLiga Orange 2018 Spring
 • 1 miejsce – ESL Masters Madrid 2017

Nemesis praktycznie nie był znany przed pojawieniem się w lidze hiszpańskiej. Mad Lions zdecydowało się na bardzo ryzykowny ruch, wybierając gracza na podstawie jego ponad przeciętnych wyników na kolejce rankingowej. Z dzisiejszej perspektywy okazało się to strzałem w dziesiątkę i Nemesis jest uważany za jednego z najlepszych graczy poza LCS. Dodatkowo stworzył niesamowicie dobry duet z polskim leśnikiem – Selfmade, który również nie miał zbyt dużego doświadczenia przed pojawieniem się w barwach Mad Lions. Aktualnie wydaje się, że dołączenie Słoweńca do jednej z drużyn z LCS to tylko kwestia czasu.

Tim jest niesamowicie utalentowanym graczem, który ma wszechstronny wachlarz dostępnych bohaterów. Już nawet w tym aspekcie wygląda lepiej od części graczy, którzy występowali w poprzedniej edycji LCS. Dodatkowo świetne rozumienie gry oraz poruszanie się po mapie sprawia, że bardzo ciężko się gra przeciwko Słoweńcowi.

@gamersorigin

France Scott 'Tonerre' Menard

Drużyna: GamersOrigin
Wiek: 20 lat
Poprzednie drużyny: Lamasticrew, Project Conquerors
Największe osiągnięcia:

 • 1 miejsce – ESWC Metz 2018
 • 1 miejsce – Occitanie Esports 2018
 • 3 miejsce – EU Masters Spring 2018
 • 1 miejsce – Gamers Assembly 2018

Tonere jest w pewien sposób niedocenionym graczem. W przeciwieństwie do wielu innych graczy środkowej alejki on nigdy nie brylował w rozgrywkach rankingowych i nie uchodzi za wielką gwiazdę, ale mimo wszystko swoją konsekwencją i spokojem w grze przykuł uwagę wielu obserwatorów sceny europejskiej. Tonere przede wszystkim znany jest z bardzo stabilnej formy. Praktycznie nie przytrafiają mu się gorze występy. To właśnie jego występy podczas obu edycji były udowodnieniem jego bardzo stabilnej gry.

Świetnie odnajduje się w różnorodnym wachlarzu taktyk stosowanym przez GamersOrigin. Dla dwudziestoletniego francuza może to być idealny czas, żeby dołączyć do najlepszej ligi w Europie. Udowodnił w tym roku swoją dojrzałość jako gracz, a dodatkowo osiągnął idealny moment w swoim prywatnym rozwoju.

@riotgames

Czech Republic Marek 'Humanoid' Brazda

Drużyna: Illuminar Gaming
Wiek: 18 lat
Poprzednie drużyny: Dark Passage, eSuba, Millenium, Mad Lions
Największe osiągnięcia:

 • 3 miejsce – TCL Summer 2018
 • 1 miejsce – ESL Mistrzostwa Polski 2018 Summer
 • 1 miejsce – Hitpoint Masters Season 9
 • 1 miejsce – V4 Future Sports Festival 2018

Występy Humanoida możemy aktualnie obserwować podczas naszych lokalnych turniejów i trzeba przyznać, że radzi on sobie niesamowicie dobrze. Już podczas gry w barwach Dark Passage prezentował się bardzo dobrze, a powrót do Europy i jego aktualna forma w Illuminar Gaming jest idealnym dowodem na to, że nie był to przypadek. Humanoid radzi sobie przede wszystkim, grając kontrolnymi bohaterami, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy poświecił sporo treningów, żeby rozwinąć swój dostępny wachlarz bohaterów. Tym samym aktualnie jest bardzo uniwersalnym graczem, który świetnie nadaje się do gry w każdej drużynie.

Warto zauważyć, że Marek to jeden z młodszych graczy w naszym zestawieniu i ma dobre warunki, żeby jeszcze bardziej się rozwinąć. Niewątpliwie w przeciągu kolejnych dwóch lat Humanoid ma szansę stać się jednym z lepszych graczy na europejskiej scenie League of Legends.

@lolesports

Germany Felix 'Abbedagge' Braun

Drużyna: brak
Wiek: 22 lata
Poprzednie drużyny: Royal Bandits, Team Vitality Academy, Mysterious Monkeys,ESLM
Największe osiągnięcia:

 • 2 miejsce – TCL Summer 2018
 • 5 miejsce – ESL Clash of Nations 2017
 • 1 miejsce – ESL Meisterschaft 2017 Summer
 • 1 miejsce – ESL Meisterschaft 2017 Spring

Abbedagge jest najstarszym graczem w naszym zestawieniu, ale trzeba otwarcie przyznać, że miniony split w lidze tureckiej był najlepszym w jego karierze. Parę miesięcy w Vitality Academy pomogły Felixowi dojść do formy, której nigdy wcześniej nie był w stanie osiągnąć. Co prawda w dalszym ciągu pełnił w swojej drużynie rolę drugoplanową, ale udowodnił, jak świetnie się w niej sprawdza. Niewątpliwie Abbedagge idealnie pasuje do drużyny, która posiada już gwiazdy i potrzebuje zawodnika, który dobrze odnajdzie się w sytuacji, kiedy otrzyma mało wsparcia od leśnika.

Sam Felix w 28 grach fazy zasadniczej ligi tureckiej użył dwunastu różnych bohaterów, czym potwierdził swoją uniwersalność. Dodatkowo KDA na poziomie 4,57 jest niewątpliwie rzeczą wartą uwagi. Aktualnie Abbedagge pokazuje się z bardzo dobrej strony na kolejce rankingowej.