W poprzednim tekście przyjrzeliśmy się graczom górnej alejki, którzy mają szansę pojawić się w nadchodzącym splicie europejskiego LCS. Tym razem przyszła kolej na leśników, wśród których mamy kilku niesamowicie utalentowanych graczy.

Kirei

Netherlands Thomas 'Kirei' Yuen

Drużyna: brak
Wiek: 21 lat
Poprzednie drużyny: Dark Passage, Asus Rog Army, Paris Saint-Germain, Dignitas
Największe osiągnięcia:

 • 3 miejsce – TCL Summer 2018
 • 3 miejsce – EU Challenger Series Summer 2017
 • 3 miejsce – EU Challenger Series Spring 2017
 • 5 miejsce – IEM Season 10 Cologne

Kirei już teraz jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych europejskich graczy, którzy nie mieli jeszcze okazji występować w największej lidze w swoim regionie. W minionym splicie dołączył on do Dark Passage, które znajdowało się wtedy w ogromny kryzysie. Zdołał wyprowadzić tę drużynę z ostatniego miejsca do górnej połowy tabeli.

W międzyczasie Tomas zaczął również osiągać bardzo dobre wyniki w kolejce rankingowej i był w stanie osiągnąć pierwsze miejsce na serwerze zachodnim, dzięki czemu jeszcze więcej osób zwróciło na niego uwagę. Aktualnie wyjechał on na obóz przygotowawczy do Korei Południowej, gdzie chce jeszcze mocniej szlifować swoje umiejętności. Kirei uchodzi za gracza, który posiada bardzo dobrą etykę pracy i niewątpliwie będzie solidnym nabytkiem dla każdej z drużyn, które dołączą do LCS na fali franczyzy.

@lvp

Denmark Kristian 'TynX' Ostergaard Hansen

Drużyna: brak
Wiek: 19 lata
Poprzednie drużyny: GamersOrigin, Wind and Rain, Giants Only The Brave
Największe osiągnięcia:

 • 1 miejsce – ESWC Metz 2018
 • 1 miejsce – Occitanie Esports 2018
 • 3 miejsce – EU Masters Spring 2018
 • 1 miejsce – Gamers Assembly 2018

TynX przed dołączeniem do GamersOrigin uchodził za zawodnika, który gra tylko i wyłącznie Gravesem oraz Nidalee. Od tego czasu Duńczyk poczynił niesamowity progres. Razem z francuską formacją był w stanie zdominować rozrywki na krajowej scenie. Największym sukcesem Kristiana na europejskiej scenie League of Legends było 3 miejsce podczas wiosennego EU Masters. Niewątpliwie był wyróżniającą się postacią podczas tego turnieju i został uznany obok Kikisa i Selfmade za najlepszego leśnik podczas tych rozgrywek.

Od czasu EU Masters Kristian bardzo mocno skupił się nad rozbudową puli dostępnych bohaterów oraz nad polepszeniem swojego styl gry. Ostatnio Tynx ogłosił zakończenie współpracy z GamersOrigin i to tuż przed finałami francuskich rozgrywek. Niewątpliwie wskazuje to na to, że Kristian znalazł swoją nową drużynę i tylko czeka na ogłoszenie tego.

@madlions

Poland Oskar 'Seflmade' Boderek

Drużyna: Mad Lions
Wiek: 18 lat
Poprzednie drużyny: Black Ravens, Thunderx3 Baskonia, Team LDLC
Największe osiągnięcia:

 • 1 miejsce – EU Masters Summer 2018
 • 1 miejsce – LVP SLO Summer 2018
 • 3 miejsce – EU Masters Spring 2018
 • 1 miejsce – SuperLiga Orange 2018 Spring

Selfmade to kolejny gracz ze złotego polskiego pokolenia, które zaistniało na przełomie 2016 i 2017 roku. W tym samym okresie swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał również Jactroll, którego nie tak dawno mogliśmy oglądać podczas Mistrzostw Świata. Oskar nigdy nie odstawał jakoś szczególnie pod względem umiejętności od Jakuba, ale jako leśnik ma o wiele cięższe zadanie, żeby zaistnieć na europejskiej scenie League of Legends. Mocno związany z Mad Lions podkreślał w wywiadach, że liczy na to, że razem ze swoją drużyną dostanie się do LCS na fali franczyzy. Aktualnie oczywiście nie wiemy, czy Mad Lions zostanie zakwalifikowane do europejskiego LCS.

Selfmade znany jest ze świetnej współpracy z Nemesisiem, czyli graczem środkowej alejki Mad Lions. Niewątpliwie przyjęcie tej dwójki może wzmocnić siłę ognia każdej drużyny. Aktualnie ciężko powiedzieć, jak Oskar zaadaptowałby się do nowej drużyny, jeżeli zostałby wyrwany ze składu Mad Lions. Selfmade ma bardzo szeroką pulę dostępnych bohaterów. Od początku swojej kariery znany był z bardzo dobrej gry Elise oraz Kha'Zixem, ale podczas współpracy z Araneea nauczył się doceniać bardziej wytrzymałych bohaterów.

@lvp

Hungary Subicz 'bluerzor' Daniel

Drużyna: Team Vitality Academy
Wiek: 19 lat
Poprzednie drużyny: Movistar Riders, GamersOrigin, Team Horizon Reapers
Największe osiągnięcia:

 • 2 miejsce – Dreamhack Tours 2018
 • 3 miejsce – Superliga Orange 2018 Spring
 • 2 miejsce – Challenge France 2017 Winter
 • 1 miejsce – Gamers Assembly 2017

Obecność bluerzora w tym zestawieniu może dziwić, gdyż węgierski zawodnik nie ma jeszcze zbyt wielu osiągnięć na swoim koncie. Węgier z dobrej strony pokazał się na wiosnę w lidze hiszpańskiej, a następnie podczas EU Masters, gdzie reprezentował barwy Movistar Riders. Następnie zmienił organizację i od tego momentu występuje w Team Vitality Academy. Niestety musiał oddać pole we francuskich rozgrywkach na rzecz GamersOrigin oraz Gentside, którzy kompletnie zdominowali minione pół roku. Tym samym pozycja bluerzora na europejskiej scenie nieznacznie spadła. W dalszym ciągu Węgier prezentował się z dobrej strony w kolejnych turniejach, w których występował.

Węgier zyskał sporo doświadczenia występując w barwach akademii drużyny z LCS, jednak wszystko wskazuje na to, że aktualnie potrzebuje on zmian barw, żeby w pełni się rozwinąć i pokazać swoje umiejętności. Kto wie być możę któraś z drużyn z LCS zdecyduje się zaoferować mu pozycję drugiego leśnika, która byłaby dla niego aktualnie idealną opcją.

@lolesports

Netherlands Kadircan „Kadir” Mumcuoglu

Drużyna: brak
Wiek: 19 lat
Poprzednie drużyny: Asus Rog Army, OpTic Academy, Nerv, Misfits Academy
Największe osiągnięcia:

 • 9 miejsce – NA Academy Spring 2018
 • 2 miejsce – Gamers Assembly 2017
 • 4 miejsce – EUCS Spring 2017
 • 1 miejsce – ESL Benelux Winter 2016

Kadir pomimo młodego wieku ma ogromne doświadczenie. Miał już okazję występować w akademiach formacji z EU LCS oraz NA LCS. Co prawda sam holender nie ma zbyt dobrych wyników na swoim koncie, ale niesie ze sobą olbrzymi bagaż doświadczenia i umiejętności. W barwach OpTic Academy prezentował się z dobrej strony i wina za słabe wyniki drużyny leżała po stronie ich zawodników tej drużyny. Ostatnio Kadir powrócił do Europy i trafił do Asus Rog Army, jednak ponownie nie był w stanie nawiązać dobrej współpracy z zawodnikami na środkowej alejce.

Kadir aktualnie jest w idealnym wieku do profesjonalnej gry w League of Legends. Niesamowicie ważnym dla niego będzie aktualnie znalezienie formacji, w której będzie w stanie się rozwijać i wykorzystać cały swój potencjał.