Jak donosi Jacob Wolf na łamach ESPN, Jakob „YamatoCannon” Mebdi zasili szeregi SANDBOX Gaming. Szwed z polskimi korzeniami zostanie głównym trenerem występującego w LCK zespołu.

Kto by się spodziewał, że jeden z najbardziej interesujących transferów przerwy pomiędzy splitami będzie dotyczyć trenera. Zgodnie z doniesieniami Jacoba Wolfa Jakob „YamatoCannon” Mebdi dołączy do występującej w League of Legends Champions Korea drużyny SANDBOX Gaming. Szwed obejmie rolę głównego trenera.

YamatoCannon to persona doskonale znana wszystkim sympatykom europejskiego LoL-a. Przez ostatnie lata pozostaje widoczny na transmisjach z najważniejszych lig oraz turniejów. Największą rozpoznawalność zdobył jednak jako szkoleniowiec Team Vitality, kiedy zespół z dwoma Polakami w składzie – Kikisem i Jactrollem – występował na mistrzostwach świata.

Sytuacja jest precedensowa: nigdy wcześniej w historii profesjonalnej sceny League of Legends nie mogliśmy obserwować drużyny w najlepszej koreańskiej lidze pod wodzą europejskiego coacha. Należy wspomnieć o Nicku „LS’ie” De Cesare, który w latach 2018-2019 pozostawał związany z bbq Olivers. Wspomniana formacja występowała jednak na niższym stopniu rozgrywek, Challengers Korea.

Przed Mebdim piętrzy się niezwykle ciężkie wyzwanie. SANDBOX Gaming w minionym splicie LCK zakończyło zmagania na przedostatnim, dziewiątym miejscu. Był to najniższy wynik w historii organizacji, który zmusił zawodników do gry w relegacjach. Te ostatecznie poszły po myśli drużyny OnFleeka, przez co utrzymali miejsce w jednej z najbardziej prestiżowych lig świata.