Już za kilka dni rusza wiosenna edycja EU Masters 2022. W poprzednim artykule omówiliśmy grupy, a w tym skupimy się na terminarzu oraz formacie rozgrywek. Meczów jest aż natłok, więc spróbujemy wybrać najciekawsze o danej godzinie.

Czwartego kwietnia, czyli w poniedziałek rusza wiosenna edycja EU Masters 2022. Już pierwszego dnia zobaczymy aż 24 spotkania, gdyż każda grupa rozegra pierwszą rundę. Także jak możecie się domyślać format grupowy to każdy z każdym, z rewanżami. A te odbędą się dzień później, we wtorek. Za to szóstego i siódmego kwietnia zobaczymy serie BO3 o awans do main eventu turnieju.

O 17:00 najciekawiej z perspektywy polskiego fana zapowiada się mecz Iron Wolves vs KRC Genk Esports. Za to już o 18:00 Zero Tenacity podejmie Karmine Corp i to starcie z pewnością rozgrzeje serca kibiców. Nie gorzej będzie o 19:00, ponieważ Iron Wolves zagra z Vitality.Bee. Ponadto polecamy oglądać z podziałem ekranu lub na dwa monitory, gdyż w tym samym czasie Bifrost mirzy się z Unicorns Of Loves Sexy Edition. O 20:00 zdarzyła się zaś luka, podczas której będzie można zrobić sobie małą przerwę. Natomiast dla koneserów starcie We Love Gaming vs Entropiq powinno być ciekawe. W dwóch ostatnich godzinach miejmy nadzieję, że nie będzie wielu emocji i ekipy z Ultraligi ograją Portugalczyków. O 21:00 Zero Tenacity podejmie EGN Esports, a o 22:00 Iron Wolves zagra z For The Win Esports.

Warto również wspomnieć o głównej fazie rozgrywek. Ta rozpocznie się już 14 kwietnia. Faza grupowa będzie trwać do 24 dnia tego miesiąca. A ćwierćfinały zaczną się 28 kwietnia. Półfinały zobaczymy 3 i 4 maja, a finał 7 dnia piątego miesiąca w roku. Także zaraz po zakończeniu EU Masters, gdyż 12 maja rozpocznie się Mid-Season Invitational 2022. Dzięki temu fani nie będą mogli narzekać na brak esportowych emocji. Format grup będzie taki sam, jak w fazie Play-In, jednak oczywiście każde spotkanie będzie oddzielnie godzinowo. Za to w play-offach na całe szczęście każda seria odbędzie się w systemie BO5.