Skład grupy B jest imponujący na tle całego EU Masters, a poza tym drużyny w niej zdają się równe poziomem. Poza Grekami myślę, że każdy może wygrać z każdym. Także przewidzenie wyników będzie bardzo trudne.

1. X7 Esports (🇩🇪 Jaeger 🇰🇷 Haru 🇰🇷 Tempt 🇩🇰 Nata 🇬🇧 Kasing)

X7 Esports ma za sobą kapitalny split w NLC. Drużyna weteranów pokazała, że doświadczeni zawodnicy nie powinni być na siłę wysyłani na emerytury, jak co niektórzy by chcieli. A przypomnijmy, że w X7 grają tuzy światowego esportu. Haru, czyli koreański mistrz świata z 2017 roku. Jaeger, którego możecie kojarzyć z gry w Schalke pod nickiem SmittyJ. A także Kasing, który w swojej karierze występował w barwach: H2k-Gaming, TSM, Team Vitality, Red Bulls, Splyce, Excel, Movistar Riders i Vodafone Giants. Przy takim składzie przed splitem widzieliśmy oczywiście dwa obozy fanów. Jedni mówili, że taka mieszanka rozgromi ligę północną i mieli rację. A niedowiarki sądzili, że skład dziadków nie awansuje nawet na EUM i troszkę się pomylili. Uważam, że X7, co więcej wygra grupę B. Haru jest zdecydowanie najlepszym junglerem w tym zbiorze i on będzie kluczową postacią.

2. GamerLegion (🇭🇷 Sacre 🇩🇪 D4nka 🇵🇱 Eścik 🇦🇺 jinjo 🇩🇰 Visdom)

GamerLegion również trzeba się bać. Eścik i spółka są sporym zaskoczeniem ligi niemieckiej, a są też bardzo ciekawą mieszanką graczy. Z jednej strony Sacre i Visdom to doświadczeni na scenie zawodnicy, którzy w 2021 roku zaliczyli regres. Z drugiej strony zaś mamy D4nkę i polskiego środkowego, czyli dwa młode talenty, które prężnie się rozwijają. A wszystko domyka jinjo, który w lidze Oceanii nie trafiał na dobre zespoły i postanowił wyjechać do Europy. To natychmiast zadziałało. GL wygrało 11 pierwszych spotkań i już wtedy zapewniło sobie awans do fazy pucharowej. Następnie przyszedł lekki kryzys i formacja zaczęła przegrywać spotkania w fazie zasadniczej, a także uległa 0-3 w starciu z Eintracht Spandau. Jednak potem Visdom i spółka się odbili i zatriumfowali w dwóch kolejnych meczach na USE i EINS, zdobywając mistrzostwo Prime League. Jeśli w grupie będą grać jak w pierwszej połowie ligi niemieckiej, to format BO1 będzie dla nich błogosławieństwem.

3. Karmine Corp (🇫🇷 Cabochard 🇹🇷 113 🇫🇷 Saken 🇸🇪 Rekkles 🇫🇷 Hantera)

Wszyscy przed startem tego splitu patrząc na tę grupę, od razu wskazaliby Karmine Corp jako zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Natomiast wiosna przebiegła trochę inaczej i myślę, że KC może z tego zbioru nawet nie wyjść. Rekkles i spółka miewali problemy już w fazie zasadniczej LFL, a play-offy były dla nich totalną klęską. KC poległo 0-3 z LDLC OL i 1-3 z akademią Team BDS. Przez fazę Play-In co prawda przeszli, aczkolwiek męczyli się w grach na Zero Tenacity, Iron Wolves, czy EGN Esports.

4. Team Phantasma (🇬🇷 Bako 🇬🇷 Nikolex 🇬🇷 Peppe 🇬🇷 Vaynedeta 🇬🇷 Sanity)

Na koniec wypada coś napisać o Grekach. Tych raczej skazywałbym na sromotną porażkę w tej grupie. Choć jak wszyscy wiemy reprezentanci GLL zawsze potrafili urywać pojedyncze mapy, więc trzeba na nich uważać. Zwłaszcza że to zgrani już ze sobą zawodnicy. W tym samym składzie uczestniczyli na poprzednim EU Masters, gdzie udało im się wyjść z grupy w fazie Play-In, a potem ulegli 0-2 w serii na Movistar Riders.

Terminarz grupy B:

  • Piątek: 18:00 Team Phantasma vs GamerLegion, 20:00 X7 Esports vs Karmine Corp
  • Sobota: 18:0 Karmine Corp vs Team Phantasma, 20:00 GamerLegion vs X7 Esports
  • Niedziela: 18:00 X7 Esports vs Team Phantasma, 21:00 Karmine Corp vs GamerLegion
  • W piątek 22 kwietnia odbędą się rewanże.