Wczoraj poznaliśmy grupy w fazie Play-In letniej edycji EU Masters 2022 i pokrótce je omówiliśmy. Natomiast w tym artykule chciałbym przedstawić dokładniej zespoły ze zbioru B, gdzie gra między innymi Illuminar Gaming.

🇫🇷 Vitality.Bee (🇩🇰 Szygenda 🇫🇷 Skeanz 🇩🇪 Diplex 🇸🇪 Jeskla 🇵🇱 JacTroll)

Vitality.Bee to formacja z długą tradycją grania na EU Masters. Jednak na trzech pierwszych edycjach, na których grali, zawodzili. Pszczółki za każdym razem opadały w fazie Play-In i dopiero w tym roku się przełamały. Wiosną JacTroll i spółka jak burza przeszli przez Play-Iny, a w grupie dwukrotnie wygrali z AGO Rogue. Ponadto w ćwierćfinale rozgromili 3-0 Fnatic TQ i odpadli dopiero po porażce 2-3 z przyszłymi mistrzami, czyli Karmine Corp. Latem zaś Vitality.Bee wyglądało jeszcze lepiej w play-offach LFL niż ostatnio. Ekipa wygrała 3-0 z Misfits Premier i 3-1 z GameWard, a uległa dopiero w meczu o finał 2-3 z LDLC OL. Także VITB jest zdecydowanym faworytem fazy Play-In i każda ich pojedyncza przegrana mapa będzie zaskoczeniem.

🇵🇱 Illuminar Gaming (🇵🇱 Tracyn 🇵🇱 adi11 🇵🇱 many 🇵🇱 svns 🇵🇱 minemaciek)

Illuminar Gaming również jest drużyną z wieloletnim stażem w graniu na EU Masters. Już na pierwszej edycji IHG z między innymi delordem i Veggie'em na trenerce dotarło aż do wielkiego finału turnieju. Później jednak legendarnej polskiej formacji nie szło tak dobrze. Latem 2018 roku nasi nie wyszli nawet z grupy. A tak samo potoczyło się również w obu edycjach w 2021 roku, choć wtedy IHG miało kilka lepszych gier i potrafiło dać nam pozytywne emocje. Teraz to jednak całkowicie inna drużyna, gdyż jest złożona z samych młodych polskich talentów. Po Illuminar Gaming do końca nie wiadomo, czego można się spodziewać. W fazie zasadniczej udowodnili, że są mocni w formacie BO1 i dopiero w BO5 miewali problemy, więc oby udało im się wejść do barażów.

🇵🇹 For The Win Esports (🇫🇷 Jakoule 🇵🇹 Own3r 🇵🇹 NOMA 🇷🇴 Mindrago 🇵🇹 Calmsky)

For The Win Esports jest trzecią drużyną w tej grupie z długim stażem na EU Masters. Portugalczycy jednak w sześciu edycjach, w których grali, nigdy nie wyszli z grupy i mają łączny bilans map 5-22. Teraz nie zanosi się, by miała nastąpić poprawa, ponieważ LPLOL to zawsze był najgorszy region, aczkolwiek zawsze znajdujący sposób, by urywać pojedyncze mapy faworytom. Warto wspomnieć, że FTW w tym roku zdominowało rodzimą scenę, dwukrotnie wygrywając fazę zasadniczą oraz play-offy. W tegorocznej fazie pucharowej Own3r i spółka dwukrotnie zwyciężyli 3-2 z White Dragons, więc radzą sobie w grach pod presją.

🇨🇿 Entropiq (🇨🇿 Robocop 🇹🇷 Rames 🇨🇿 Eren 🇷🇴 Khantos 🇨🇿 denyk)

Najmniejsze doświadczenie ze wszystkich organizacji ma Entropiq, założone pod koniec poprzedniego roku. Formacja jednak na ten sezon zainwestowała w skład gwiazd, gdzie gra między innym denyk, którego możecie kojarzyć z występów w Misfits Gaming w LEC. Wiosną EIQ nie miało sobie równych w Hitpoint Masters i totalnie zdominowało swoją ligę. Na EUM Khantos i spółka również zaliczyli niezły występ, ponieważ dostali się do barażów, gdzie ulegli w starciu z UOL Sexy Edition. Latem radzą sobie jednak nieco gorzej, gdyż w fazie zasadniczej ligi czesko-słowackiej zajęli drugie miejsce, a w wielkim finale przegrali 2-3 z eSubą. Natomiast i tak uważam, że są w stanie sprawić niespodziankę i wejść dalej.